{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

MAREK BENEŠ JE ČTVRTÝ NEJLEPŠÍ HRÁČ SVĚTA! V TOP 10 JE I BAUER

Obrázek ke článku
10. 1. 2022

Český útočník Marek Beneš uspěl v anketě magazínu Innebandymagazinet a v hlasování o nejlepšího hráče světa skončil na skvělém čtvrtém místě. V desítce světových florbalistů je i brankář Lukáš Bauer. Poprvé byl nejlepším hráčem světa zvolen bek Tobias Gustafsson.

Marek Beneš se před měsícem fantasticky prezentoval na světovém šampionátu. Český národní tým dotáhl k bronzové medaili a byl vybrán do hvězdné sestavy turnaje. Ze všech hráčů v top 4 měl nejlepší statistiky – v šesti kláních si připsal sedm gólů a přidal k nim čtyři asistence.

Před sezonou se vrátil z mise ve švédském Pixbu do Tatranu, kde část sezony vynechal kvůli zranění. Odehrál tak v superlize jen třináct klání, v nichž si připsal skvělých 40 bodů (22+18) a je jedním z klíčových hráčů vedoucích Střešovic.

Vynikající období za sebou má i gólman Lukáš Bauer, jenž se v anketě umístil na sedmém místě. Tomu se povedlo v červnu vychytat Mladé Boleslavi druhý titul v superfinále a vyhrát v anketě Florbalista sezony ocenění pro nejlepšího brankáře sezony.

Reprezentační jednička se ale blýskla i na mezinárodním poli. Na domácím EFT svým výkonem pomohl Bauer zdolat Švédsko a Finsko. Velkou oporou byl národnímu týmu i na světovém šampionátu, kde byl zvolen nejlepším brankářem a vychytal pro Čechy po sedmi letech bronzovou medaili.

Nejlepším hráčem světa byl vyhlášen čerstvý mistr světa, obránce Storvrety Tobias Gustafsson. Na uplynulém mistrovství světa pomohl Švédům k titulu čtyřmi brankami, přičemž ta poslední byla nejdůležitější – rozhodl jí finále proti Finsku.

Na druhé příčce skončil útočník SC Classic a čerstvý vítěz finského poháru Sami Johansson. Třetí místo pak patří švédskému brankáři Jonathanovi Edlingovi. Loňský nejlepší hráč světa Kim Nilsson se do nejlepší desítky nevešel.


Výsledky ankety o nejlepšího hráče světa

1. Tobias Gustafsson (Švéd.)

2. Sami Johansson (Fin.)

3. Jonathan Edling (Švéd.)

4. Marek Beneš (ČR)

5. Ville Lastikka (Fin.)

6. Emil Johansson (Švéd.)

7. Lukáš Bauer (ČR)

8. Justus Kainulainen (Fin.)

9. Hampus Ahrén (Švéd.)

10. Jan Zaugg (Švýc.)

Obrázek