{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MARTIN KISUGITE O NÁVRATU DO ŠVÝCARSKA: KÖNIZ JE ZVYKLÝ HRÁT KAŽDÝ ROK O TITUL A NA TO SE OHROMNĚ TĚŠÍM

Obrázek ke článku
30. 3. 2020

Reprezentační obránce Martin Kisugite se po ročním angažmá ve švédském Höllviken IBF vrací do Švýcarska. Ve Skandinávii si vyzkoušel roli profesionála, ale jeho tým se umístil ve spodní části tabulky. V příští sezoně bude Martin působit ve Floorball Köniz, jenž má naopak ty nejvyšší ambice. V rozhovoru prozradil, co od nového angažmá očekává a také jak zvládá karanténu. 

Martine, co vás vede k návratu do Švýcarska, kam se vracíte po ročním působení v nejvyšší švédské soutěži?
K návratu do Švýcarska mě vedlo několik důvodů. Ve Švédsku jsem si splnil cíle, se kterými jsem tam šel. Od začátku jsem se tam neplánoval usadit na delší dobu. Určitou roli sehrála i finanční stránka věci a v neposlední řadě se nám s přítelkyní líbilo ve Švýcarsku více.

Jaký pro vás celkově byl rok ve Skandinávii?
Sezonu ve Švédsku jsem si maximálně užil. Zahrál jsem si florbal na nejvyšší úrovni, poznal novou zemi, naučil se základy dalšího cizího jazyka. Také jsem si na rok zkusil, jaké je to být profesionálem, což pro mě byla obrovská zkušenost.

Vaše volba nepadla na Tigers Langnau, kde jste působil před odchodem do Švédska, ale míříte do Könitzu, jaké jsou hlavní důvody vašeho rozhodnutí?
S Tigers jsem také vyjednával, ale kvůli koronaviru mají problém s podmínkami, především s nalezením pracovní pozice. Nicméně vím, že jsou v kontaktu s několika dalšími cizinci (včetně Čechů) a držím jim palce, mám tam totiž stále spoustu přátel. V Könizu mimo jiné věřím v kvalitnější sportovní prostředí, i to byl jeden z hlavních důvodů.

A jaká máte očekávaní od nového angažmá?
Očekávání mám jen ty nejvyšší. Köniz je zvyklý hrát každý rok o titul a na to se ohromně těším.

Jak zvládáte situaci posledních dnů, která zapříčinila i předčasný konec sezony? Udržujete se i nadále ve formě, co se týče fyzičky nebo cvičení s hokejkou?
Momentálně trávím dny sám doma ve dvoutýdenní karanténě po návratu ze zahraničí, takže moje možnosti fyzické přípravy jsou omezené, ale od Petriho (Petri Kettunen - hlavní trenér mužské reprezentace, pozn. red.) mi v emailu nedávno přistál plán přípravy uzpůsobený do aktuální nelehké situace, takže po konci karantény mě čeká start do další přípravy.

Obrázek