{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

MARTIN TOKOŠ SI S FALUNEM ZAHRAJE SUPERFINÁLE VE SVENSKA SUPERLIGAN

Obrázek ke článku
13. 4. 2017

Falun to dokázal a s českým zástupcem Martinem Tokošem na palubě postupuje do švédského Superfinále! Pro Tokoše se jedná o vrchol jeho zahraniční mise - švédské Superfinále totiž nikdy neokusil. Soupeřem vítěze základní části bude Växjö, které stejně jako Falun svého soupeře porazilo 4-1 na zápasy.

Växjö s Falunem zvládli i poslední krok - tedy využít mečbol. Navíc před domácím publikem. Výsledkem je, že se oba celky potkají v Superfinále švédské superligy, které se uskuteční 22. dubna. „Jsou to skvělé pocity. Jsem rád, že se to povedlo už teďka," těší Martina Tokoše z Falunu a dodává: „Už zbývá jen poslední krok."

Poslední krok v play-off bývá nejtěžší a týmy ho někdy pod tlakem nezvládnou, což vyústí v postup soupeře. Zkušení hráči Falunu si ale postup vzít nenechali a po jedenáctigólovém výkonu postupují dál. „Jsme v Superfinále a moc se na něj těším. Je to skvělý den plný florbalu. Škoda, že to z mého hlediska letos nebylo ideální. Vím, že umím hrát o dost lépe," mrzí Tokoše slabší výsledky v probíhající sezóně. 

Superfinále - finále, ve kterém o vítězi celé soutěže rozhodne jediné utkání. A právě tyto duely dávají někdy větší šanci outsiderům, kteří jsou méně pod tlakem. „Těžko říct, je to jeden zápas. Kluci tu mají více zkušeností s takovými zápasy, ale stát se může cokoliv. Je potřeba makat jako v celé sérii," dodává závěrem krajánek, který bude s týmem bojovat o zlato a titul. 

Semifinále play-off

Växjö IBK - Mullsjö AIS 6:5 (1:2; 2:2; 3:1); stav série 4-1
Branky: 6. Kjellsson, 21. Engel, 38. Persson, 43. a 48. Roos, 43. Ahlroth - Palmqvist, 15. Nygardh, 25. a 29. Ganevik, 48. Hedlund. Diváci: 1642. Rozhodčí: ​Andersson, Wissman.

bez české účasti 


IBF Falun - Storvreta IBK 11:3 (4:0; 3:2; 4:1); stav série 4-1
Branky: 6. Hallén, 12. a 43. Palmén, 14. Backby, 19. a 58. Galante Carlström, 23. a 46. Aldeeb, 37. Adriansson, 37. Larsson, 41. Enström - 23. Rudd, 32. Andersson. Diváci: 2634. Rozhodčí: Hamberg, Skoog. 

česká stopa v utkání:
Martin Tokoš (Falun) 0+0

Obrázek