{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

MARTINÍK PO EFT JUNIOREK: JE VÝBORNÉ, ŽE HRÁČKY PROKÁZALY KVALITU

Obrázek ke článku
15. 11. 2018

České juniorky zanechaly na uplynulé akci velmi dobrý dojem. Na Euro Floorball Tour ve švýcarském Neuchatelu nasbíraly pět bodů ze tří utkání, přičemž poprvé v historii zdolaly Finsko v základní hrací době. Celý turnaj rozebral hlavní trenér výběru Tomáš Martiník.

První Euro Floorball Tour tohoto cyklu je za vámi. Jak ji hodnotíte?
Všechny zápasy hodnotím pozitivně. Se Švédkami jsme měli slušné dvě třetiny, duel s Finskem byl kvalitní i s výhrou, která nás pozitivně nakopla. A proti Švýcarsku jsme také hráli čtyřicet minut dobře. Škoda druhé části, jež nám nevyšla asi jako jediná na turnaji. A zřejmě nás stála vítězství za tři body.

Co říkáte na způsob, jakým se podařilo začlenit nové hráčky do tvořícího se týmu?
Na EFT bylo hodně nových hráček, prakticky kompletní družstvo. Všechny holky si řekly o to, že i ony mohou být za dva roky na mistrovství světa. Každá z nich ukázala dost ze svého umu, a možná až lehce nad očekávání. Chtěli jsme, aby se holky předvedly a nyní musím vyzdvihnout velkou spokojenost. A to třeba i u těch hodně mladých.

Čím pomohou dílčí úspěchy z turnaje do celého cyklu?
Taková utkání pomohou v sebevědomí. Protože na předchozích EFT jsme dostávali od severských týmů docela divoké výsledky. Takže nás podpoří už jen fakt, že jsme dokázali hrát se Švédkami, ač šlo o starší holky. Finky jsme porazili ve vyrovnaném zápase a podobně to bylo také se Švýcarkami.

Holkám výsledky dodají sebedůvěru, že to může fungovat. Že se nám něco takového může podařit třeba v semifinále MS proti severským výběrům a nemusí to být vždy jenom Česko–Švýcarsko o třetí místo. Jsme na začátku a je výborné, že hráčky prokázaly kvalitu a mohou se těmto soupeřům vyrovnat. Mám rádost z jejich elánu, týmovosti i vášně při utkáních. Z mé strany tak panuje spokojenost. Taková ta střízlivá, ale za tento turnaj naprosto zasloužená.

Jak bude vypadat testování a zkoušení nových hráček v dalších měsících?
Brzy budeme mít nejspíše jednodenní akci ve formě soustředění. Na něm dáme ještě příležitost dalším hráčkám, jež se nedostaly na EFT a třeba ukázaly potenciál během ligového podzimu. Pak by měly následovat tři přátelské zápasy se Švýcarskem a výhledově i nějaký mezinárodní turnaj, ale vše se ještě upřesní.

Obrázek