{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MARTINÍK S JELÍNKOVOU HODNOTÍ TRIUMF NA POLISH CUPU

Obrázek ke článku
2. 2. 2020

Nejlepším možným výsledkem skončil Polish Cup pro české juniorky. Z mezinárodního klání vyšly bez jediné porážky a v posledním zápase rozdrtily Švýcarsko 9:1. Tomáš Martiník a Zuzana Jelínková se vrátili k výkonům svých hráček a rozebrali, co turnaj ukázal směrem k mistrovství světa.

Jak hodnotíte závěrečné utkání Polish Cupu se Švýcarskem?
Tomáš Martiník: Se zápasem panuje spokojenost. Zvládli jsme jej po všech směrech, čemuž odpovídal výsledek i průběh hry. Náš výkon rozhodně snesl slušná měřítka, přestože prvních deset minut bylo nedobrých a trošku jsme se báli hrát. Byli jsme moc opatrní a chyběla odvaha. Když jsme si to ale vyříkali, dali jsme gól a od té doby všechno šlapalo. Byli jsme dobří do útoku i v obraně, využívali jsme brejky a trestali chyby soupeře.

Zuzana Jelínková: Dostali jsme se na pozitivní vlnu, a to se hned hraje líp. Nohy jdou, hlava taky. Bylo to něco jiného než na minulé Euro Floorball Tour, kde jsme ztráceli a nemohli se dostat do pohody. To nás tehdy sráželo, zatímco tentokrát utkání vyšlo a udrželi jsme se na vlně až do konce.

Skóre 9:1 vypadá dost přesvědčivě. Nepřekvapil vás takový rozdíl?
TM: Vybavuji si poslední tři zápasy se Švýcarskem. V Chomutově to vypadalo podobně – soupeř se snažil a my trestali jeho nepřesnosti a aktivitu, když jsme přehráli jeho napadání. V říjnu na Euro Floorball Tour jsme se naopak o jejich defenzivu trošku „rozbili“ my. Švýcarky nás překonaly díky brejkům a využily náš nedůraz uprostřed hřiště. Tentokrát to bylo zase na naší straně a vypracovali jsme si povedené situace. Tak to chodí, protivník pak otevíral hru a my dávali góly.

ZJ: Nutno říct, že i Švýcarky měly šance, ale prostě je neproměňovaly. O to byla situace pro nás jednodušší. Určitě byly chvilky, kdy zachytala gólmanka nebo soupeřky zahodily přečíslení, což taky pomohlo.

TM: Nicméně i my jsme hromadu příležitostí nevyužili. Proto je dobře, když v klíčových okamžicích pomůže gólmanka. Je fajn, když v ní má tým jistotu a může tvořit směrem dopředu.

Polish Cup jste tak ovládli se stoprocentní bilancí. Co vám turnaj ukázal?
TM: Turnaj bych rozdělil na dvě části. První se skládala ze čtyř utkání, kdy jsme neustále útočili a tvořili. V nich jsme kromě duelu se Slovenskem ukazovali ofenzivní kvalitu a produktivitu. Chodili jsme do šancí a dali jsme relativně hodně gólů, takže v tomto ohledu spokojenost. Naopak nespokojenost byla kvůli některým výpadkům a nedůslednostem, když jsme bránili ojedinělé akce soupeřů.

Druhou částí byl zápas se Švýcarskem, kdy na sebe narazila vyrovnaná družstva. Museli jsme hrát zase trochu komplexně, což se padesát minut dařilo. Od druhé třetiny jsem na týmu viděl vědomou hru do obrany i útoku – celkově takticky zvládnutou. Utkání mělo parametry mistrovství světa, a jestli budeme takto hrát, myslím si, že uspějeme.

ZJ: V aktuálním dvouletém cyklu to bylo prakticky poprvé, kdy jsme hráli s výkonnostně slabšími soupeři. To pro nás bylo důležité směrem k mistrovství světa, kde nás takové týmy čekají. Konkrétně třeba Norsko. Zkusili jsme si, jaké to je být lídrem a rozbíjet pevnou obranu.

Právě květnové mistrovství světa se už rychle blíží. Jak bude vypadat další příprava?
TM: Už nás toho moc nečeká. Bude vrcholit Extraliga žen, mezitím budeme holky sledovat a komunikovat s nimi, aby měly optimální formu a pořád na sobě pracovaly. Týden po Superfinále máme závěrečné soustředění a potom šampionát. Polish Cup tak pro nás byl posledním testem, z něhož vykrystalizuje finální sestava pro mistrovství světa.

Obrázek