{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

MARTINÍK SI POCHVALOVAL DRUHOU TŘETINU, HATTRICKEM SE V NÍ BLÝSKLA CHOLINSKÁ

Obrázek ke článku
5. 2. 2017

á.Po celém víkendu mohl být nadmíru spokojený. Tomáš Martiník si přál, aby s juniorskou reprezentací vyhrál v Králově Dvoře alespoň jeden zápas. Jeho svěřenkyně ovládly nakonec všechny tři. Ten poslední 7:4 a rozhodující náskok si vybojoval v prostřední periodě, ve které vsítila čistý hattrick Lucie Cholinska

7 : 4
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
1:05:11:3 -:-
Branky: 20. Vendula Beránková, 23. Lucie Cholinská, 25. Lucie Cholinská, 31. Lucie Cholinská, 33. Barbora Husková, 35. Vendula Beránková, 56. Barbora Sedláčková - 37. Karin Wenger, 43. Nicole Capatt, 54. Nicole Capatt, 57. Andrea Wildermuth

Opatrnou úvodní část vystřídala vynikající desetiminutovka prostřední periody, kdy Češky odskočily do vedení 4:0. Čistý hattrick zaznamenala v průběhu osmi minut Lucie Cholinská. „To je zásluha celého týmu, ne jenom moje. Všechny góly padly po pěkných akcích," libovala si jediná zástupkyně olomouckého florbalu ve výběru Tomáše Martiníka. Kouč reprezentace se přitom obával ranního zápasu po včerejším večerním duelu. „Ranní vstávání není ideální. Trenérky ale říkaly po rozcvičce, že je vše v pohodě. Očekávali jsme, že Švýcarky na nás vlétnou. Hlavně druhá třetině byl z naší strany parádní," řekl Martiník.

Těsně po polovině zápasu vedly Češky nečekaně 6:0. „Když tým vede o pět, šest branek, tek si nepřipouští, že by mohl prohrát. Nabudit hráčky, aby nedošlo k podcenění, bylo těžké," vysvětlil trenér národního týmu. Jeho slova se vyplnila. Švýcarky se sice částečně dokázaly vrátit do zápasu, ale na celkový obrat již neměly síly. „Celý víkend jsme potvrdily, že máme na mezinárodní úroveň a že jsme výborný tým," prohlásila hrdě Cholinská.

Nejlepší vstup v historii 

Sedmnáctiletá naděje z Olomouce zaznamenala za všechny tři zápasy celkem čtyři zásahy a byla nejlepší střelkyní víkendu. „Na Euro Floorball Tour jsem nedala ani jeden gól, tak bylo mým osobním cílem, abych nějaké dala v Králově Dvoře. Že budou čtyři, jsem ale opravdu nečekala," komentovala své výkony Cholinská. 

Juniorky ovládly v domácím prostředí všechny tři zápasy, což se stalo vůbec poprvé v historii. Tomáš Martiník zaznamenal jako první nejlepší možný start do kalendářního roku. „Apelovali jsme k holkám, abychom vyhráli první zápas. Dnes už jsme byli nad věcí. Obavy jsme měli, ale ustáli jsme je," shrnul celý víkend reprezentační trenér.

Obrázek