{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

MATĚJ HOUDEK OBDRŽEL TREST 12 MĚSÍCŮ

Obrázek ke článku
31. 3. 2017

Disciplinární komise (DK) ve zrychleném řízení dne 24. 3. rozhodla o trestu pro hráče Matěje Houdka z FBC Plzeň, který v  5. utkání čtvrtfinále play-off Národní ligy – západ v plné rychlosti udeřil protihráče ramenem do hlavy. Za své jednání obdržel nepodmíněný trest v horní hranici možné sazby – zastavení závodní činnosti na 12 měsíců. „Obdobné typy zákroků jsou zcela nepřípustné,“ uvedla v rozhodnutí Disciplinární komise.

Matěj Houdek na začátku 20. minuty rozhodujícího čtvrtfinálového utkání úmyslně atakoval Jana Pudicha do oblasti hlavy a hrudníku a dle názoru DK šel do souboje bez jakékoliv snahy získat míček. Dle videozáznamu je patrné, že se několik kroků pohyboval přímo proti protihráči a nelze tedy na zákrok nahlížet tak, že šlo o bezprostřední reakci na změnu směru pohybu protihráče.

„DK zastává názor, že obdobné typy zákroků, které v plné rychlosti směřují do oblasti hlavy a hrudníku protihráče jsou ve florbale, kde hráč nemá žádné ochranné vybavení, zcela nepřípustné, protože s sebou přinášejí zvýšené riziko vážného zranění,“ stojí v rozhodnutí DK. V tomto případě zákrok Matěje Houdka způsobil Janu Pudichovi zlomeninu klíční kosti, což si vyžádalo zásah záchranářů a léčba bude trvat několik měsíců.

Pro potrestaného hráče to bylo vůbec první utkání v play-off, do kterého letos nastoupil, v základní části odehrál za FBC Plzeň tři utkání, ve kterých obdržel 17 trestných minut. Nyní nesmí v soutěžích Českého florbalu nastoupit po dobu 12 měsíců, v Národní lize pak nesmí po tuto dobu působit ani v realizačním týmu.

Zákrok můžete vidět v záznamu utkání na TVCOM.cz v čase 00:43:43 ►

V Národní lize jde o druhý udělený nejvyšší trest během letošního play-off, na začátku března jej obdržel ve východní skupině třetí nejvyšší soutěže Michal Kolaja z FbC Aligators Klobouky.

V uplynulých dnech proběhlo také disciplinární řízení s Petrem Trulíkem z FBC Ostrava, který ve 4. utkání čtvrtfinále Tipsport Superligy s Mladou Boleslaví v souboji zasáhl rukou obličej Jana Natova. DK na základě vyjádření všech účastníků a dle videozáznamu dospěla k závěru, že nešlo o úmyslný čin a rozhodla se upustit od dalšího potrestání.

Obrázek