{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MČR STARŠÍCH ŽÁKŮ : UTKÁNÍ O UMÍSTĚNÍ JSOU ZA NÁMI A UŽ SE ČEKÁ JEN NA BITVY O MEDAILE!

Obrázek ke článku
5. 5. 2019

Nedělní utkání o konečná umístění na mistrovství ČR starších žáků ve znojemské hale jsou minulostí, 8 sad účastnických medailí bylo rozdáno. Nyní znojemskou halu čekají boje o kovy nejcennější. Kdo zvedne na hlavu pohár pro mistra České republiky?

České Budějovice s Českou Lípou otevřely dnešní den utkáním o 11. příčku. Jihočeši toto utkání jednoznačně ovládli poměrem 10:3. V polovině utkání byl stav hrozivý 7:0, ale poté se začali prosazovat i Severočeši a odvrátili tím debakl. Na straně Budějovic najdeme hned tři tříbodové hráče, a to Dominika Březinu (2+1), Patrika Matyse (2+1) a Vojtěcha Fišera (2+1).

Velké drama se vším všudy nabídl zápas o 9. místo, ve kterém se utkali brněnští Gullivers se Spartakem Pelhřimov. Celý zápas se skóre přesouvalo ze strany na stranu, nerozhodlo ani prodloužení a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch byli šťastnější Gulliveři, za které se v rozstřelu prosadil Ondřej Kos, Alex Dokládal a Martin Malý. Výsledek celého utkání tak byl nakonec 4:3 po prodloužení pro Gullivers Brno.

Na celkovém 7. místě se umístil celek Šternberku, který porazil ve svém posledním utkání na turnaji Slavii Plzeň 7:4. Utkání bylo velice vyrovnané a rozhodovalo se až v poslední periodě. Tu ovládl celek z Olomouckého kraje 3:1 a zajistil si vítězství. Nejlepšími hráči na straně Šternberka byli Petr Vaverčák (1+3) a Lukáš Macháček (2+1). Na straně Plzně se na gólech podílel vždy jiný hráč.

FBC Liberec neobhájil medaili z minulého roku, ale chuť si zpravil výhrou v zápase o 5. místo, ve kterém porazil Uherský Brod 4:1. Jednalo se o odvetu, jelikož tato dvojice otevírala MČR právě vzájemným utkáním ve skupině C. I první vzájemný duel skončil výhrou pro Liberec s podobným skóre (4:0). Nejlepším hráčem byl vyhlášen dvougólový střelec Michal Václavík.


FBC ŠTÍŘI Č. BUDĚJOVICE ZELENÍ - FBC ČESKÁ LÍPA WHITE 10:3

SPARTAK PELHŘIMOV - SOKOL BRNO I EMKOCASE GULLIVERS 3:4pn

FBC TOPGAL ŠTERNBERK - FBŠ SLAVIA PLZEŇ 7:4

FBC LIBEREC - 1. AC EFLORBAL UHERSKÝ BROD 4:1

Obrázek