{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

MECHLOVÁ: VÍTĚZNÉ EFT? ÚSPĚCH, KTERÝ SE JEN TAK NEPOVEDE

Obrázek ke článku
17. 10. 2021

České juniorky opanovaly finské EFT. Při své premiéře na mezinárodní scéně tak nový cyklus ukázal, že se s ním rozhodně musí počítat. Reprezentantky nejprve obraly o bod Finky, následně si poradily podruhé v historii se Švédkami a dnes zvítězily také nad výběrem ze země helvétského kříže 3:1. Asistenci u vítězné trefy si připsala obránkyně Michaela Mechlová.

Reprezentantka s číslem 13 na dresu se ve 46. minutě utkání podílela na brance Karolíny Janatkové, která celkově v zápase skórovala dvakrát. Brankové hody ale fanoušci v hale Bläk Boks neviděli.

Jako první se prosadily Švýcarky, a to až v polovině základní hrací doby. Češky dokázaly najít odpověď a od již zmiňované trefy Janatkové držely vedení. Po vítězství 3:1 slaví výhru i na celém EFT ve městě Lempäälä. „Výsledky nám ale také ukazují, na čem máme dále pracovat,“ myslí si Mechlová.

Jaké je vaše hodnocení duelu proti Švýcarsku?
Do utkání jsme vstoupily trochu hůř. Přišlo mi, že jsme byly takové ospalé, zároveň jako kdybychom se bály vyhrát. O pauze jsme si řekly, co a jak zlepšit. Zafungovalo to, Švýcarky už jsme moc do ničeho nepustily a zvítězily.

Začátek byl z obou stran i lehce nervózní, čemu to přičítáte?
Nemyslím si, že by to ovlivnil brzký čas začátku. Souvisí to nejspíš s tím, že šlo o první mezinárodní akci.

Švýcarky jste udržely pouze na jedné vstřelené brance, jak jste spokojená s obranou hrou vašeho týmu?
Moc. Dobře jsme spolu na hřišti komunikovaly, což nám dost pomohlo. I když se občas objevil lehký zmatek. Větším problémům jsme se však vyvarovaly a celkově jsme se dopustily asi jen jedné chyby, kterou ale soupeřky potrestaly.

Porazily jste Švédky i Švýcarky, s finským výběrem jste dokázaly remizovat. Celkově jste tak EFT ovládly…
Jde o úspěch, který se jen tak nepovede. Takové výsledky jsou super. Ukazují nám ale také, na čem máme dále pracovat.

Jak se vám na turnaji hrálo?
Velmi dobře. S holkami jsme si sedly v lajně. Na to, že šlo o první akci, bych řekla, že jsem až nečekala, jak nám vše zafunguje. Celkově EFT hodnotím jako velmi dobré.


Obrázek