{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

MEDAILISTÉ EXTRALIGY ŽEN V KATEGORII TRENÉR/KA ŽEN 2017/2018

Obrázek ke článku
19. 6. 2018

V pátek v podvečer vyvrcholí slavnostním vyhlášením anketa Florbalista sezony 2017/2018, jejíž podkategorií je i trenér či trenérka žen. Ve finálové trojce se potkávají trenéři medailistů nejvyšší soutěže žen.

Finalisté kategorie Trenér/ka žen sezony 2017/2018
  • Michaela Marešová (Florbal Chodov)
  • Markéta Šteglová (FK Jižní Město)
  • Richard Urban (1. SC Vítkovice)

Michaela Marešová

Vítězka ankety ze sezóny 2015/2016 letos se svým týmem dvakrát bojovala o trofeje. Florbal Chodov dovedla do Finále Poháru České pojišťovny v Mostě, kde nakonec chodovské lvice podlehly Vítkovicím, které zde vybojovaly klubový double. Druhý velký vrchol sezóny, premiérové ostravské superfinále absolvoval Chodov opět proti Vítkovicím, které si odnesly trofej i z Extraligy žen. I přesto může být chodovská trenérka spokojená, její tým letos vybojoval dvě cenná stříbra na klubové úrovni a z jeho řad vzešlo několik reprezentantek pro obě ženská mistrovství světa.

Markéta Šteglová

Zkušená trenérka Tigers se v anketě objevuje už více než deset let a svou stopu vedle klubové scény zanechala také v oblasti národního týmu žen. V minulé sezóně se po tříleté odmlce vrátila s týmem z Jižního Města na trůn Extraligy žen, letos se ovšem obhájkyním zavřela vrata superfinále už v semifinále, když v rámci jihoměstského derby tým nestačil na Chodov. Zůstala na něj tak bronzová příčka.

Richard Urban

Hlavní trenér žen 1. SC Vítkovice strávil v této pozici na lavičce jedinou sezónu, ta však nemohla být o moc úspěšnější. Ženy Vítkovic na úkor Chodova vybojovaly trofej pro vítězky Poháru České pojišťovny. V březnu zakončily základní část Extraligy žen a nakonec ovládly i historicky první domácí Superfinále v Ostravě. Vítkovice tak zkompletovaly triple sezónních úspěchů a navíc významně posílily jak ženský národní tým pro MS v Bratislavě, tak především pro juniorský šampionát v St. Gallenu.

TOP 10 Trenér/ka žen sezony 2017/2018

Vrchní příčky pod stupni vítězů patří reprezentaci. Jakub Robenek se stal asistentem u ženského národního týmu, Tomáš Martiník jako hlavní trené dovedl reprezentaci juniorek k bronzové medaili na šampionátu ve švýcarském St. Gallenu. Na dalších příčkách se pak objevují významná jména extraligových laviček.

Pořadí Top 10 Trenér/ka žen sezony 2017/2018

4. Jakub Robenek (FBC Ostrava)

5. Tomáš Martiník (1. SC Vítkovice)

6. Lukáš Procházka (Florbal Chodov)

7. Karolína Šatalíková (FK Jižní Město)

8. Lukáš Jenšík (Panthers Praha)

9. Jiří Velecký (1. SC Vítkovice)

10. Jan Tůma (Panthers Praha)


Obrázek