{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

MEZINÁRODNÍ PROJEKT S PODPOROU EU ÚSPĚŠNĚ POKRAČUJE

Obrázek ke článku
5. 5. 2021

Český florbal se dlouhodobě věnuje nejen rozvoji florbalu v České republice, ale aktivně se podílí i na vylepšení pozice florbalu v mezinárodním měřítku. Projekt Floorball: Fit for Future, jehož je Český florbal koordinátorem, je právě jednou z takových aktivit. Federace ze Švédska, Švýcarska a České republiky pomáhají ostatním členům projektu se strategickým rozvojem, popularizací a posílením jejich postavení v mezinárodní konkurenci. První dojmy jsou jednoznačně pozitivní, aktéři mají za sebou úvodní dvě online setkání a chystají se na další, které by se mělo uskutečnit osobně. 

Český florbal si uvědomuje, jak podstatné je mít silné mezinárodní prostředí, proto přišel s myšlenkou společného evropského projektu, který by k sobě přivedl na jedné straně nejsilnější federace, které mají velké zkušenosti s vlastním rozvojem a mohou je ostatním nabídnout, a na straně druhé federace, v nichž je florbal na vzestupu a mají velký potenciál. Tříletý projekt je financovaný v rámci dotačního programu Evropské unie s názvem Erasmus+ Sport. 

Od lednového startu projektu dosud probíhaly všechny aktivity v online prostředí, současné nepříznivé podmínky totiž osobní setkání zatím nedovolují. První individuální schůzky měly za cíl potvrdit si společné ambice s partnerskými federacemi a zúčastnilo se jich včetně vybraného zástupce i jejich širší vedení. V březnu se pak uskutečnilo první oficiální setkání všech reprezentantů jednotlivých zemí. 

„Jsme moc rádi, že jsme mohli začít. Je to výzva, se kterou zatím nemáme zkušenost. Těšíme se, až se budeme moci setkat osobně a utužit dynamiku vzájemné spolupráce. Začali jsme dobře, investovali jsme čas do vzájemného poznání,“ líčí Zuzana Svobodová, manažerka projektu. 

Lídři projektu, kterými jsou primárně prezidenti, generální sekretáři a další zkušení odborníci z florbalového prostředí, by rádi příští mítink - tentokrát už osobní - uspořádali ještě před začátkem léta. Pokud půjde vše podle představ, měla by se akce, které se zúčastní i renomovaní hosté, konat v Praze. „V roce 2021 jsou v plánu ještě dvě setkání projektového týmu, zároveň během světových šampionátů by se měly první výsledky projektu představit ostatním členům IFF,“ dodává Svobodová. 

Více informací k projektu najdete v tomto článku

​​

Obrázek