{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MICHAL BLAHOVEC: ZALOŽENÍ NOVÉHO ODDÍLU NENÍ ŽÁDNÝ PROBLÉM

Obrázek ke článku
22. 2. 2016

Miniseriál rozhovorů se členy Výkonného výboru pro region PH+SČ dnes výjimečně přerušíme. V poslední době jsme měli možnost mluvit s předsedou klubu FBC Slavia Praha, panem Michalem Blahovcem, jenž se v rozhovoru pro Český florbal rozpovídal o administrativě nového klubu či cílům do budoucna. 

Pane předsedo, jak náročné je v současné situace založit nový florbalový oddíl?
MB: "Založení nového oddílu není žádný problém, stačí postupovat dle instrukcí z internetových stránek Českého florbalu, které jsou naprosto informativně dostačující."

Vznikl Váš oddíl kvůli práci s mládeží, nebo se soustředíte spíše na složku dospělých?
MB: "Náš oddíl vznikl jednoznačně kvůli práci s mládeží, situace se změnila po náborech, kde jsme měli velmi velký zájem z řad hráčů mužské kategorie, nicméně stavíme samozřejmě na práci s mládeží, kde se naši hráči snaží mládeži maximálně věnovat."

Připadá Vám košový systém v mládežnických kategorií žáků dostačující či vidíte nějaký prostor pro zlepšení?
MB: "Košový systém mně připadá smysluplný a motivující."

Jak široké je v současnosti vedení oddílu FBC Slavia Praha?
MB: "Naše vedení oddílu je zatím velice strohé, máme ve vedení de facto prezidenta oddílu, viceprezidenta, sekretáře, šéftrenéra a trenéra mužské složky. Do budoucna bychom samozřejmě rádi naše řady ve vedení oddílu rozšířili."

Vnímáte v současnosti florbal jako nový sportovní fenomén?
MB: "Florbal si našel své pevné místo ve sportovních aktivitách. Jen si představte, že se dnes díváte na televizní utkání Superligy. Před pár lety toužebné přání extraligových týmů.  Paráda. Samozřejmě jsou na vzestupu sporty, které zde mají hluboké kořeny a které se dnes opět ozývají, ale nemyslím si, že by nějakým způsobem konkurovaly florbalu. Ten je jen jeden. (usmívá se) "

Obrázek