{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MICHAL HANZLÍK: V LIBERCI TO BYLO JAKO NA HOUPAČCE. OD LEPŠÍHO UMÍSTĚNÍ NÁS DĚLILO VÍCE SEBEVĚDOMÍ

Obrázek ke článku
18. 7. 2019

Aby byl výčet olympijských ohlasů zástupců Regionu V kompletní, přichází řada také na žáky Jihočeského kraje. Ti se sice na rozdíl od svých vysočinských kolegů nepodívali do bitev o medaile, i tak ale byli trenéři s jejich vystoupením spokojeni. O tom, jak moc, se rozpovídal hlavní trenér Michal Hanzlík.

Michale, na turnaji krajských reprezentací v Novém Veselí jste dokázali vybojovat páté místo, v Liberci na olympiádě z toho byla příčka desátá. Jak byste zhodnotil celkové vystoupení svých svěřenců na tomto turnaji?

Naše výsledky i herní představení byly jako na houpačce. Bohužel základní skupina se nám příliš nevydařila, a to až na poslední utkání proti Ústeckému kraji. V něm jsme podali kvalitní výkon. Pak už hráči získali potřebné sebevědomí a zbytek turnaje jsme odehráli mnohem lépe. Později se dostavily i výsledky.  Vzhledem k průběhu jsme s celkovým desátým místem relativně spokojeni. Nicméně si troufám říct, že kdybychom hráli s větším sebevědomím od první dne, tak jsme mohli usilovat i o čtvrtfinále. 

Splnili jste konečným umístěním stanovené předsezonní či předturnajové cíle?

Odpovím trochu jinak. Rozhodně jsme chtěli hrát čtvrtfinále, což se nám nepodařilo. Na druhou stranu si ale troufám tvrdit, že jsme hráli lepší florbal než na lednovém závěrečném turnaji. Nakonec se nám podařilo zvítězit ve třech utkáních a nechali jsme za sebou i velmi silné florbalové kraje.

Co se vám na letní olympiádě nejvíc líbilo a co naopak podle vás trochu pokulhávalo?

My jsme byli všeobecně spokojení a nadšení. Především pozitivní rozbor této olympiády by byl na samostatný článek. Myslím si, že akce tohoto formátu je obrovskou motivací pro všechny účastníky. Jak pro hráče, tak pro trenéry, ale i rodiče či všechny, kteří se kolem sportu pohybují. Na to, o jak obrovskou akci se jednalo, si troufám říct, že organizace byla téměř perfektní. 

Chtěl byste něco vy nebo vaši kolegové vzkázat svým svěřencům, rodičům či ostatním?

Samozřejmě chceme poděkovat všem našim účastníkům. A to jak hráčům, tak jejich rodičům či trenérům, kteří se o ně starají v mateřských klubech. Právě oni mají největší zásluhu na tom, jak byli hráči připraveni. Vzhledem k tomu, že pro mě a pro mého asistenta Pavla Šebelleho to je konec dvouletého cyklu u této kategorie, tak bychom rádi všem hráčům popřáli hodně štěstí v jejich další kariéře. Do klubů pak vzkazujeme, aby hráče pořád lépe a lépe připravovali. Aby se na podobnou nádhernou akci mohli v barvách Jihočeského kraje dostat další skvělí reprezentanti, kteří se pokusí vylepšit naše letošní umístění.

Obrázek