{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

MILAN GARČAR PO ČTYŘLETÉ PAUZE ZNOVU OBLÉKNE DRES NÁRODNÍHO TÝMU

Obrázek ke článku
15. 4. 2017

Národní tým zažívá návrat ztraceného syna. Obránce, jehož vyrovnávací trefa na 2:2 během bojů o bronz na MS 2010 zásadně přispěla k zisku medaile, se v reprezentaci objevil naposledy v roce 2013. Nyní hlásí návrat na mezinárodní scénu a těší se na spolupráci s novým trenérem českého výběru, Petri Kettunenem. 

Český tým zažívá obměnu trenérského štábu. Novým trenérem reprezentace je Petri Kettunen, který si za asistenty vybral Milana Fridricha s Radkem Sikorou - bývalé spoluhráče Milana Garčara z národního týmu. A trio trenérů ukázalo pro Euro Floorball Tour prstem právě na krajánka ze švýcarského Klotenu. Ten dostal pozvánku do reprezentace po čtyřech letech.

„Bude zajímavé mít k dispozici úspěšného trenéra, který umí vyhrávat - to je vždycky skvělé. Tohle byla pro nároďák trefa. Těším se na elitní florbal," je nadšený nejen z blížícího se setkání s novým mužem reprezentační lavičky Petrim Kettunenem Garčar. Čtyřiatřicetiletý obránce odehrál premiérové utkání za český výběr v květnu 2006, poslední duel přidal v únoru 2013. Za tu dobu nastoupil k jednašedesáti zápasům s bilancí dvaceti bodů (11+9). 

Měsíc bez zápasového tempa

Zatímco k poslednímu reprezentačnímu utkání nastoupil v průběhu sezóny, tentokrát to bude mít těžší - jeho Tryskáčům skončila sezóna již dvanáctého března. Kloten neprošel přes čtvrtfinále, ve kterém narazil na Wiler-Ersigen Danielů Šebka s Šešulkou, kteří si dvaadvacátého dubna zahrají o zlato ve švýcarském Superfinále. Přesto měsíc bez jediného duelu nevnímá jako problém.

„Úplně bez florbalky nejsem. Samozřejmě dál trénujeme, jen trochu více individuální formou. Jet na EFT ze zápasového vytížení by bylo určitě lepší, na druhou stranu jsem rád, že jsem mohl po konci sezóny trochu vypnout, vyčistit si hlavu.

I když dostal pozvánku na začátku nového reprezentačního cyklu, jehož vyvrcholením bude světový šampionát v prosinci 2018, své šance na nominaci na domácí Mistrovství světa zatím nevnímá. „Přesně tak, je to brzy. Pro reprezentaci je potřeba být zdravý, mít formu, zapadat do týmu a hlavně dostat pozvánku. Když se všechno z toho sejde, budu z nominace nadšený. Stejně jako při každé z předešlých akcí," zakončuje.

Obrázek