{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MILAN TICHÝ PO VÝHŘE NAD POLÁKY: POMOHLI MI ZKUŠENĚJŠÍ KLUCI

Obrázek ke článku
8. 9. 2019

Úvodní herní akce nového cyklu skončila pro Čechy nejlépe, jak mohla. Národní tým rozdrtil na závěr Polish Cupu, který se konal v Zielonce, domácí mužstvo 10:0. K jednoznačné výhře přispěl i nováček v týmu Milan Tichý, jehož výkon mu vynesl cenu pro hráče utkání.

Polish Open jste završili úspěchem nad domácím týmem. Jak vám souboj vyšel?
Myslím si, že se zápas povedl slušně. Poláci byli od začátku pasivnější než třeba Slováci a rozhodně než Švýcaři. Takže jsme často hráli s míčkem a myslím si, že výsledek 10:0 hovoří za vše. Pěkný konec turnaje.

Byl jste vyhlášen nejlepším hráčem utkání s bilancí 1+1. Jak hodnotíte svůj individuální výkon?
Na začátku byla trochu nervozita, přece jen pořád šlo o můj první turnaj za seniorský nároďák. Ale nakonec mi zkušenější kluci pomohli. Padl tam gól a nějaká asistence, takže jsem moc rád.

Zmínil jste Polish Open jako první herní akci s českým týmem. Jaké jsou bezprostřední dojmy ze zázemí a atmosféry kolem reprezentace?
Samozřejmě je to trochu něco jiného než na klubové úrovni. Všechno se dělá pro největší komfort hráčů. Odpovídá to tomu tempu na hřišti, takže bych řekl, že je o nás maximálně postaráno po všech stránkách. Jsem určitě spokojený.

Jak si ceníte zisku poháru z tohoto turnaje?
Je to moc hezké. Pro mě jako nováčka to ale možná není až tak důležité jako nějaký osobní pocit. Samozřejmě jsem však rád, že turnaj pro nás dopadl dobře a máme se od čeho odrazit. Stále je před námi mnoho práce.

Obrázek