{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

MINISTR OTOČIL A NAVRHUJE ZNOVU OMEZIT SPORTOVÁNÍ

Obrázek ke článku
11. 4. 2021

Přestože je podle schválených opatření z úterý 6. dubna a pátečních slov ministra zdravotnictví Petra Arenbergera možné od pondělí trénovat ve venkovních prostorách do počtu maximálně 20 osob, podle aktuálních informací ministr změnil názor a na pondělním zasedání vlády bude navrhovat opětovné zpřísnění, kdy by spolu mohly trénovat pouze dvě osoby. 

Český florbal nesouhlasí s takto náhlými změnami a nekonzistentností v přístupu ministerstva zdravotnictví a ve spolupráci s ostatními sportovními svazy se bude snažit všemi dostupnými prostředky apelovat na pondělní rozhodnutí vlády. 

„Přijde mi to absolutně neuvěřitelné. V pátek 9. dubna učinil ministr Petr Arenberger veřejné prohlášení. Na tiskové konferenci v přímém přenosu českých televizí všem občanům sdělil, jaká opatření platí, a detailně odpověděl na všechny otázky týkající se sportu. Všechny kluby se začaly připravovat na pondělní trénink. A najednou ne změna, ale naprostá otočka o 180 stupňů,“ kritizuje postup Filip Šuman, prezident českého florbalu.

Iniciativa Restart amatérského sportu navrhovala pravidla, za které by sportování mládeže začalo organizovaně a bezpečně. „Každý, kdo se v posledních dnech prošel českými městy, viděl, jak celá česká veřejnost začíná sportovat. Pokud budou od pondělí platit vládou dosud vyhlášená pravidla, je šance, že trenéři, sportovní kluby a sportovní svazy zajistí bezpečná pravidla. Pokud se vše změní, myslím, že situace bude daleko horší a stejně začne zdivočelé sportování,“ doplňuje Šuman.

Od pondělí 12. dubna vláda schválila možnost provozovat organizovaný amatérský sport nanejvýš ve 20 lidech na venkovních sportovištích. Nyní bude tedy zásadní, zda vláda na pondělním jednání 12. dubna tuto možnost znovu změní.

Nadále platí, že profesionální sport je umožněn ve vnitřních i venkovních sportovištích, a to bez stanoveného limitu společně sportujících osob. Více informací k aktuálnímu nastavení najdete v článku ZDE.

Obrázek