{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MISTR SVĚTA, SUPERLIGY A SPARŤANSKÝ ZÁZRAK. FINALISTÉ ANKETY TRENÉR MUŽŮ SEZONY 18/19

Obrázek ke článku
7. 6. 2019

Anketa Florbalista sezony zná své finalisty. Složení nejlepší trojice kategorie Trenér mužů 2018/2019 doznalo oproti polovině sezony jedné změny, Michal Jedlička se propadl na páté místo a v nejlepší trojce ho nahradil Jiří Jakoubek, jenž dovedl juniory k historickému úspěchu. Finálová trojka má dvojité zlaté zastoupení, je v ní totiž také letošní vítěz Superligy vítkovický Pavel Brus. Na předních pozicích se udržel i sparťanský kouč Ondřej Kašpárek. Vítěz kategorie Trenér mužů sezony 2018/2019 bude vyhlášeni při slavnostním galavečeru 21. června.

FINALISTÉ KATEGORIE TRENÉR/ka MUŽŮ SEZÓNY 2018/2019
  • Pavel Brus (1. SC Vítkovice)
  • Jiří Jakoubek (Česko U19)
  • Ondřej Kašpárek (AC Sparta Praha)
Pavel Brus

Pavel Brus absolvoval na lavičce vítkovického celků čtvrtou sezonu. V ročníku 2015/2016 dovedl svůj tým  až do Superfinále a v zápase o titul poté podlehl Chodovu. Výsledkem bylo druhé místo mezi trenéry hned za vítězem Davidem Podhráským z Chodova. O rok později se svým týmem ztroskotal opět na holích pozdějších mistrů z Chodova, tentokrát již v semifinálové sérii. Pavel Brus si v anketě Trenér mužů o dvě pozice pohoršil a skončil na čtvrté pozici. V loňské sezoně dovedl Vítkovice stejně jako letos do domácího Superfinále, v nervy drásajícím finále podlehl se svým týmem Mladé Boleslavi. Letos se ale karta obrátila a sladké vítězství mohl slavit Brus, který tak může udělat sladkou tečku za sezonou v podobě druhého prvenství v anketě Trenér můžu po sobě.

Jiří Jakoubek

Jiří Jakoubek se dostal na pomyslný medailový stupínek v anketě Florbalista sezony v sezoně 2014/2015, kdy ještě nebyla anketa rozdělená na mužskou a ženskou část a získal s Tatranem mistrovský triumf. Ve Střešovicích působil Jakoubek od roku 2013, po letošní sezoně ale své místo sportovního ředitele a šéftreréna opouští. Český mistr s Vítkovicemi Pavel Brus bude mít v anketě velice silného konkurenta, Jiří Jakoubek totiž dosáhl úspěchu, který v něm dost možná rezonuje ještě nyní, s juniorským reprezentačním výběrem si totiž došel v kanadském Halifaxu pro historický úspěch – získal s ním zlato.

Ondřej Kašpárek

Ondřej Kašpárek dostal svou první trenérskou příležitost v nejvyšší soutěži od Sparty před sezonou 2017/2018, tu chytil za pačesy a do sparťanské kroniky zapsal jeden z nejúspěšnějších ročníků klubové historie, když své svěřence dovedl až do semifinále Tipsport Superligy. Tento výsledek mu nakonec vynesl minulý rok druhé místo v anketě za vítězným Brusem a i letos má proti sobě těžkou konkurenci. V ročníku 2018/2019 ukázal, že loňské semifinále nebylo náhodou, se Spartou hrál po celou sezonu na nejvyšších příčkách, ale opět skončil pod finálovou metou.

další pořadí v TOP 10 TRENÉR/ka MUŽŮ SEZONY 2018/2019:

Na čtvrté pozici zůstal stejně jako po polovině sezony dnes již exboleslavský Jan Pazdera, na pátou příčku se ze třetího místa propadl trenér Bohemians Michal Jedlička, jenž tak odsunul na šestou pozici libereckého Zdeňka Skružného. Také David Podhráský z Chodova a Milan Fridrich z Tatranu si o jedno místo pohoršili, naopak o jednu pozici si polepšila jediná žena v pořádí Lenka Bartošová, ta se s Českou Lípou úspěšně vyhla bojům o udržení. Desáté místo má dvojí obsazení, jako jediný prvoligový trenér se mezi TOP 10 trenérů dostal ústecký Marek Vojta, spolu s ním skončil na desátém místě Karel Ševčík.

4. Jan Pazdera (Florbal MB)

5. Michal Jedlička (FbŠ Bohemians)

6. Zdeněk Skružný (FBC Liberec)

7. David Podhráský (Florbal Chodov)

8. Milan Fridrich (Tatran Střešovice)

9. Lenka Bartošová (FBC Česká Lípa)

10. Marek Vojta (Florbal Ústí)
      Karel Ševčík (FBC Ostrava)


O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí a vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje jednu polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Tipsport Superligy a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostala možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

Obrázek