{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MISTROVSTVÍ SVĚTA JUNIOREK 2020 PŘELOŽENO NA ZÁŘÍ

Obrázek ke článku
20. 3. 2020

Mezinárodní florbalová federace v reakci na současnou situaci ve světě rozhodla o přesunu Mistrovství světa juniorek ve švédské Uppsale z původního květnového termínu na začátek září (2. - 6. 9. 2020) a to na základě žádosti Švédské florbalové federace jako pořadatele turnaje.


Příčinou je vyšší moc a důvody související s šířením nemoci COVID-19 po celém světě: velká řadě omezení kolem cestování do zahraničí a také omezení shromažďování a tréninků ve většině zúčastněných zemí.

Akce se odehraje v původním místě konání, tedy v Uppsale ve Švédsku. Věková hranice pro reprezentantky zůstává stejná jako v původní pozvánce na juniorské MS 2020.

Další informace poskytne IFF a pořádající země ve chvíli, kdy bude v aktuálně stále se měnící situaci možné obnovit organizační proces a prodiskutovat plánování akce.

„Švédská florbalová federace, město Uppsala a IFU Arena jsou velmi hrdí na možnost pořádat světové šampionáty v roce 2020 a 2021. Kvůli komplikované situaci kolem koronaviru, ve které se právě nacházíme, požádala Švédská florbalová federace o posunutí MS U19 2020,“ řekl generální sekretář Švédské florbalové federace Göran Harnesk.

Obrázek