{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

BOLESLAV SI VYBRALA CHODOV, NA VÍTKOVICE ČEKÁ SPARTA

Obrázek ke článku
9. 4. 2021

Čtvrtfinálové boje už jsou minulostí, v play-off Livesport Superligy už zůstává pouze elitní čtveřice. Nyní už je také jasné, v jakém složení se bude bojovat o postup do superfinále. Mladá Boleslav si jako svého soupeře vybrala Chodov, Vítkovice vyzvou ve druhé semifinálové sérii pražskou Spartu.

Výběr soupeřů byl tentokrát poměrně jednoduchý, minimálně co se procesu týče. Volila totiž pouze Mladá Boleslav jakožto nejvýše postavený celek po základní části, který postoupil do semifinále. Druhé Vítkovice pak musely čekat, jaký protivník na ně vyjde.

Pokud se podíváme na výsledky v základní části, možná by se jevil jako logičtější krok pro Mladou Boleslav vybrat Spartu. Středočeši sehráli s mužstvem sídlícím v UNYP Areně oba vzájemné zápasy až na konci úvodní fáze ročníku, oba však naprosto jasně opanovali, zvítězili 9:1 a 6:1. S Chodovem šlo o podstatně vyrovnanější duely, z nichž první dospěl až do samostantných nájezdů (Boleslav vyhrála 4:3). Druhé střetnutí už bylo jednoznačnější, vítěz základní části triumfoval 8:3.

Jenže v pátek dopoledne ukázala Mladá Boleslav jasně: Chodov!

Na volbě se podíleli hráči ve spolupráci s realizačním týmem. „Preference hráčů nebyly úplně jednoznačné. Především ale od většiny zaznívalo, že necítí, že by jedna cesta byla lehčí než ta druhá. Myslím, že jsme byli při volbě semifinálového soupeře poprvé v situaci, kdy týmy na výběr jsou výkonnostně velmi vyrovnané. Ostatně to dokazuje i základní část, v níž Chodov získal stejně bodů jako Sparta,“ vysvětluje mladoboleslavský hlavní trenér Petr Novotný.

Chodov dokáže v play-off předvádět urputný, defenzivní a soubojový florbal. I proto zkušený tým pod vedením Davida Podhráského vyřadil Bohemians, kteří byli považovaní za mírného favorita čtvrtfinálové série. Mladá Boleslav si tak bude muset dávat na mužstvo kolem tahounů Ondruška, Majera či Vávry pořádný pozor.

„Proti Chodovu nás čeká výzva. Bude proti nám silný protivník. Očekávám, že budou rozhodovat koncovky zápasů. Můžeme se dostat i pod výsledkový tlak, můžeme nějaký zápas ztratit. Na to všechno budeme připraveni, chceme postoupit do superfinále,“ říká Novotný.

Druhou dvojici tak vytvoří Vítkovice, které si poradily ve čtvrtfinále s Ostravou, a Sparta, jež vyřadila střešovický Tatran. Vzájemné zápasy v sezoně nebyly jednoznačné, ačkoliv moravský soupeř zvítězil v obou z nich. Ani jednou totiž nebyl rozdíl více než třígólový a především při posledním střetu v UNYP Areně otáčely Vítkovice výsledek až pěti góly v závěrečných dvanácti minutách.

Semifinálové boje začnou dle rozhodnutí soutěžního úseku shodně v sobotu 1. května.

Obrázek