​​​​​​​

MLADÁ BOLESLAV ZASTAVILA VEDOUCÍ SPARTU A BODOVĚ SE NI DOTÁHLA

20. 11. 2018

V posledním utkání Tipsport Superligy před dlouhou reprezentační přestávkou přišla Sparta v dohrávce 13. kola o svou šňuru neporazitelnosti, prohrála po dlouhých dvanácti vítězstvích v řadě. Připravili ji o ni úřadující mistři z Mladé Boleslavi, kteří se po výhře 5:1 dotáhli na svého soupeře v tabulce na rozdíl dvou bodů a zároveň se posunuli v tabulce na 2. místo.

1 : 5
1:20:10:2 -:-
Branky: 15. Michal Zeman - 5. Jakub Bína, 11. Tadeáš Chroust, 30. Filip Zakonov, 56. Martin Tokoš, 56. Jakub Bína

Mladoboleslavští zopakovali dobrý vstup do utkání a stejně jako v předchozím duelu s Pardubicemi se brzy ujali vedení. Na začátku 5. minuty vybojovali míček na vlastní polovině, Curney ho poslal podél pravého mantinelu na zcela volného Jakuba Bínu a ten překonal brankáře Beneše z výběhu. Do dvoubrankového vedení se Mladá Boleslav dostala bleskurychle využitou početní výhodou, Curneyho přihrávku zpoza branky zužitkoval Tadeáš Chroust. Sparta odpověděla parádní trefou Michala Zemana, ten zkusil vypálit z poloviny hřiště a umístil balonek přesně pod horní tyč – 1:2.

Hosté svého soupeře v první části jednoznačně přestříleli, ve druhé periodě pražský celek více zabral, jenže místo vyrovnání přišel v polovině zápasu další gól soupeře. Po rozehrávce standardky využil volného prostoru pro zakončení Filip Zakonov – 1:3.

Na další branku se čekalo až do 56. minuty, kdy zřejmě zhasly všechny naděje domácích na vyrovnání. Po nahrávce od Řehoře netrefil Martin Tokoš napoprvé z první zcela odkrytou branku. Míček se k němu ale odrazil od zadního mantinelu, brankář Beneš už mírně vypustil návrat do brány, a napodruhé už byl Tokoš úspěšný. Sparťanští florbalisté se přesto nevzdávali a zkoušeli ještě hru bez brankáře, jenže ta jim ke skórování nepomohla, naopak sami inkasovali. Gólový účet na konečných 1:5 uzavřel půl minuty po předchozím gólu trefou do prázdné branky Jakub Bína.

„Těžký a velice důležitý zápas, který jsme zvládli velice dobře. Sparta hrála tvrdě, nedala nám nic zadarmo. Zároveň hrozila z nebezpečných protiútoků, ale my jsme dnes hráli disciplinovaně s vysokým nasazením a bojovností, proto zasloužená výhra,“ pochvaloval si trenér hostí Jan Pazdera.