{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

MLADÉ DÍVKY CHODOVA OVLÁDLY PRVNÍ VÍKEND JUNIORSKÉ SOUTĚŽE, PLNÝ POČET BODŮ ZÍSKALY CELKEM ČTYŘI TÝMY

Obrázek ke článku
9. 9. 2018

Nejvyšší soutěž juniorek má za sebou první hrací víkend. K vidění bylo celkem třináct zápasů, ve kterých padlo celkem 135 branek, což je víc jak deset na jedno utkání. Nejvíce se dařilo obhájkyním titulu z Chodova, ty svým soupeřům nastřílely dvaadvacet branek a pouze jedinkrát inkasovaly.

Hned v prvním kole došlo k souboji o vládkyně Ostravy, které ovládly florbalistky Vítkovic. Ty si v domovské aréně ostravského FBC s chutí zastřílely a svým mladým soupeřkám, které tvořily hlavně bývalé dorostenky, nastřílely jedenáct branek. V zápase zazářila Michaela Kubečková, když si do kanadského bodování připsala celkem čtyři body za jeden gól a tři úspěšné přihrávky.


Celkem tři týmy si v úvodním týdnu připsaly plný počet šesti bodů. Kromě již zmiňovaného Chodova, to byly hráčky Střešovic a Jižního Města. Chodovanky si v sobotu poradily proti Litvínovu a v neděli proti Ústí nad Labem. V obou dvou duelech pracovala na jedničku chodovská defenzíva, která z čtyřiatřiceti střel obdržela pouze jedinou branku.


Příjemným překvapením soutěže by mohly být hráčky Ústí, ty v sobotním utkání hodně potrápily mladé Tatranky. Zápas byl po celou dobu vyrovnaný, hostující hráčky byly téměř po celou dobu ve vedení, domácí florbalistky se ale držely na dostřel. I přes závěrečný nápor nakonec prohrály těsně 6:7. Co se ale ústeckým dívkám dařilo v sobotním zápase, to nefungovalo v nedělním duelu. V tom se projevila síla Chodova, které vyhrálo vysokým rozdílem 15:0.


Naplno si o víkendu vyzkoušely extra disciplínu v podobě samostatných nájezdů hráčky FBŠ Jihlavy, neboť do této herní části došly obě jejich utkání. V sobotu takhle zvítězily u Buldoček, v neděli pak prohrály u druhého brněnského týmu z Židenic.

Výsledky 1. kola:

Sobota 8. září 

Florbal Ústí - PSN Tatran Střešovice 6:7
FBC ČPP Bystroň Group OSTRAVA - 1. SC TEMPISH Vítkovice 3:11
Florbalová akademie MB - FbŠ Bohemians 4:3
SK BIVOJKY LITVÍNOV - VŠO FLORBAL CHODOV 1:7
FBC Liberec - Ivanti Tigers Jižní Město 1:6 
Bulldogs Brno - FBŠ Jihlava 2:3pn 
K1 Florbal Židenice - IBK Hradec Králové 4:2

Výsledky 2. kola:

Neděle 9. září

FBC Liberec - FbŠ Bohemians 9:7
K1 Florbal Židenice - FBŠ Jihlava 6:5pn
Bulldogs Brno - IBK Hradec Králové 8:3
Florbal Ústí - VŠO FLORBAL CHODOV 0:15 
Florbalová akademie MB - Ivanti Tigers Jižní Město 2:5
SK BIVOJKY LITVÍNOV -PSN Tatran Střešovice 3:12

Foto: FB Florbal Chodov


Obrázek