{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MOMENT TÝDNE: CURNEY, LANGER, NEBO VÝHRA PANTHERS?

Obrázek ke článku
13. 10. 2020

Každý hrací týden vyhlašuje Český florbal anketu o nejlepší moment předešlých dní. Hlasování je už nyní možné prostřednictvím facebooku. Vyberte příslušný emotikon a hlasujte pro událost, která vás v minulých dnech zaujala v elitních domácích soutěžích nejvíc.

A co je tentokrát v nabídce?

1) Deset bodů Filipa Langera za dva zápasy

Mašina se naplno rozjíždí. Za úvodní čtyři duely sezony nasbíral Filip Langer ze střešovického Tatranu šest bodů. Slušné, že? Jenže pak to přišlo! Pět bodů proti Pardubicím, dalších pět proti Liberci... A osmnáctiletý talent je rázem na číslovce 16. V tabulce produktivity Livesport Superligy se vyšvihl už na čtvrtou pozici, na vedoucího Matyáše Šindlera ztrácí dva body. Na rozdíl od všech florbalistů, kteří jsou před ním, má však odehráno o jedno utkání méně.

2) Pětibodové představení Jiřího Curneyho

Liberec měl v minulých dnech na pětibodové výkony svých protivníků v Livesport Superlize smůlu, kromě Langera se totiž podobný kousek povedl i Jiřímu Curneymu. Zkušený matador nejprve v úvodní periodě nastartoval Mladou Boleslav dvěma asistencemi a poté spustil svůj brankostroj. Jednu trefu přidal ve druhé třetině, další dvě si schoval do závěrečné dvacetiminutovky, čímž pečetil hattrick a triumf úřadujícího vítěze základní části 11:4.

3) Ostrava prolomila prokletí ze Sparty

Dlouhých šest zápasů se nepodařilo florbalistům FBC Ostrava pokořit pražskou Spartu. Až v sobotu uspěli. Konečně, chtělo by se říct. A byl to tedy pořádný boj. Branek bylo pomálu, vždyť úvodní perioda nabídla dokonce jen jedinou. Prostřední část ovšem patřila domácím, polský útočník Wojciech Malajka nastartoval dvěma zásahy obrat a jeho spoluhráči pak dílo dokonali. Ostrava se tak drží na pěkném třetím místě průběžné tabulky Livesport Superligy.

4) Hráčky Panthers zaskočily Tatran

Zatímco ženy Tatranu patřily v úvodu sezony k tomu nejlepšímu, co Extraliga žen nabízela, tak florbalistky Panthers patřily do středu tabulky. Teď se ale rázem nachází oba celky vedle sebe. Proč? Panthers totiž v pražském souboji na hřišti soupeře uspěli, přestože museli čelit pořádnému náporu domácích. Ze sedmnácti střel hned pětkrát skórovali, což je odrazilo k výhře. „Hodně nás podržela gólmanka, to bylo klíčové,“ chválila svou parťačku Kristýnu Horňákovou nejlepší hráčka vítězek Anna Bartušková.

Hlasovat pro vítěze můžete ZDE

Obrázek