{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MOMENT TÝDNE: NA SPARTĚ SE NEVYHRÁVÁ JEN TAK, VÍ ROBENEK

Obrázek ke článku
17. 9. 2021

Ve fanouškovském hlasování o moment týdne jednoznačně zvítězil úvodní triumf FBC Ostrava na horké půdě pražské Sparty. Výhru kvitoval i trenér Jakub Robenek, který si pochvaloval povedený vstup do zápasu i dobrou práci na míčku.

Už v základní části uplynulé sezony se ostravskému celku nad Spartou povedlo vyhrát obě klání a pokaždé to byly velmi těsné triumfy. „Neříkal bych, že je Sparta naším oblíbeným soupeřem, ale poslední tři zápasy se nám povedlo vyhrát. Hlavně pro sebevědomí kluků je to fajn a svědčí nám to,” říká k povedeným výsledkům Robenek, pro kterého je vydřené vítězství v UNYP Areně perfektním vstupem do sezony.

Důležitým aspektem byl vstup do utkání a také to, že ve 24. minutě vedli florbalisté FBC už 3:0. „Pomohlo nám vedení. Mohli jsme hrát tak, jak nám to vyhovuje – trpělivě bránit, čekat na protiútoky a nebýt nějaké pasivity, tak jsme mohli mít utkání pod větší kontrolou, ale jsme rádi za tři body. Na Spartě se nevyhrává jen tak,” připomíná asistent trenéra Tomáše Svačinky.

Který aspekt hry byl klíčový pro úspěch? „Obecně jsme hráli, i oproti minulé sezoně, poměrně dobře s balonkem, nedělali jsme chyby ve středním pásmu a nedávali soupeři laciné šance. Máme ale ještě co zlepšovat. Rezervy vidím například v obraně,” hodnotí Robenek.

Jeden z šlágrů úvodního kola přinesl dvanáct branek. Na ostravském triumfu měl lví podíl čtyřgólový střelec Wojciech Malajka. „Jsem moc rád, že jsme mohli konečně hrát před diváky, kteří byli opravdu dobří,” pochvaloval si jeden z pilířů polské reprezentace.

Sám ale přiznává, že atmosféru hltá především na střídačce. „Když jsem na hřišti, tak moc nevnímám, co se kolem mě děje a plně se věnuji hře,” říká odchovanec polského UKS Fenomen Babimost.

Přítomnost fanoušků kvitoval i Robenek. „Je to skvělé a úplně jiné. Je to pro nás motivační. Těšíme se na další zápasy a doufáme, že nám to vydrží celou sezonu,” věří.

Navázat na úspěšný vstup do sezony mohou ostravští v domácím prostředí. V pátek v 18.00 hostí Vinohrady. Vstupenky jsou k dispozici v síti Ticketportal.

​​

Obrázek