MOMENT TÝDNE: OBRAT TATRANU, PREMIÉRA BOLESLAVI, NEBO GÓLY?

15. 9. 2020

Každý hrací týden bude Český florbal vyhlašovat anketu o nejlepší moment předešlých dní. Hlasování je už nyní možné prostřednictvím facebooku. Vyberte příslušný emotikon a hlasujte pro událost, která vás zaujala nejvíc.

A co je tentokrát v nabídce?

1) Obrat Tatranu proti SKV v nové hale

Otevření nového střešovického domova v Řepích mohlo Tatranu pořádně zhořknout. Vinohrady si hned v úvodní periodě vypracovaly tříbrankové vedení a málem bylo o překvapení postaráno. Ještě před koncem třetiny však snížila posila Ondřej Němeček, čímž začal velký obrat domácího celku. Před poslední částí už Tatran rázem vedl o dvě branky, a přestože hráči SKV dokázali ještě snížit, radovaly se Střešovice z konečného výsledku 5:4.

2) Hattrick Kristíny Hudákové za 8 minut

První třetina zápasu mezi Ostravou a Panthers patřila dvěma ženám. Kristína Hudáková a Anežka Slaná pálily přesně celkem pětkrát. A zatímco hostující kapitánka zaznamenala dva zásahy, domácí kanonýrka si připsala hattrick. Během pouhých osmi minut! Ostravské florbalistky nakonec dokráčely k vítězství 10:3, produktivní slovenská reprezentantka poté přidala před koncem prostřední části svou čtvrtou branku.

3) První bod pro mladoboleslavského nováčka

Lepší vstup do nejvyšší soutěže si snad ani přát nemohly. Když ve třetí minutě rozvlnila síť kapitánka Monika Žapková, hráčky Florbalové akademie MB jasně ukázaly, že v ženské extralize nehodlají být pouze do počtu. Proti mladému celku kunratického Startu98 dokonce sahaly po výhře, vždyť vedení 2:1 držely téměř půl hodiny. Až v 56. minutě hostující florbalistky srovnaly a v nájezdech si vystřílely bonusový bod. Přesto mohou být Středočešky se svou premiérou spokojené.

4) Pět gólů Jana Procházky z Českých Budějovic

Tak tohle byla kanonáda! Dvacetiletý útočník Jan Procházka řídil otočku Českých Budějovic v prvoligovém souboji s havířovským Torpedem. Do konce první periody zbývaly necelé dvě minuty a Štíři prohrávali v gólově bohatém duelu o dvě branky. Jenže pak se Procházka chopil iniciativy a pálil ostrými. Do pauzy využil dvě početní výhody, po přestávce poslal míček do sítě ještě dvakrát a svůj fantastický výkon korunoval pátou trefou v poslední třetině. Jestli už se mu v kariéře někdy podobný kousek povedl, lovil Procházka v paměti marně. „Možná proti Kladnu, ale vlastně ani nevím, kolik gólů to tenkrát bylo,“ vykládal s úsměvem.