​​​

MOMENT TÝDNE: ÚSPĚCH LIBERCE, BRNĚNSKÝ OBRAT, NEBO BODY?

19. 1. 2021

Také po Novém roce vyhlašuje Český florbal anketu o nejlepší moment Livesport Superligy předešlých dní. Hlasování je už nyní možné prostřednictvím facebooku. Vyberte příslušný emotikon a hlasujte pro událost, která vás v minulých dnech zaujala v elitní mužské soutěži nejvíc.

A co je tentokrát v nabídce?

1) Obrat Hattricku z 0:4 na 5:4

Po sérii pěti porážek už potřeboval brněnský Hattrick zoufale zabrat, jenže že by na nějaký průlom došlo zrovna v sobotním 15. kole Livesport Superligy na půdě Liberce, to dlouho nevypadalo... Brňanům se nepovedla první třetina, po které prohrávali o tři branky. V prostřední části navíc Severočeši svůj náskok ještě o gól navýšili. Pak ale přišla závěrečná dvacetiminutovka s ofenzivním smrští Hattricku. Pět tref, z toho navíc dvě v oslabení! Tomáš Brom zaznamenal hattrick, Jiří Juhaňák s Luďkem Ondráček si připsali po jednom zásahu a obrat byl na světě. Konečný stav? 5:4 pro Hattrick.

2) Havlas zaznamenal šestibodový duel

Že i v osmnácti může člověk v Livesport Superlize patřit mezi tahouny, ukazuje Matěj Havlas dost jasně. Opora juniorské reprezentace se znovu výrazně připomněla v zápase na půdě Otrokovic, kde pomohla střešovickému Tatranu k výhře 10:4 hned šesti body! Nejprve stál asistencí i zrodů čtyř gólových akcí, v poslední třetině pak dvakrát sám skóroval. V této sezoně už tak má za 15 utkání na kontě velice pěkných 29 bodů.

3) Takhle pálí Malajka! Hned pětkrát

Označení „ryzí střelec“ pasuje na Wojciecha Malajku naprosto přesně. Ostravský kanonýr naposledy zazářil v neděli v rámci 16. kola Livesport Superligy, kdy svému celku vystřílel výhru 9:3 nad Hattrickem Brno pěti přesnými trefami. V tabulce kanonýrů mužské nejvyšší soutěže se tak polský mladík vyšvihl už na čtvrtou příčku, za 18 odehraných duelů dokázal nastřádat krásných 25 vsítěných branek!

4) Liberec loupil na Chodově

Do utkání na Chodově rozhodně nešli florbalisté Liberce v pozici favoritů, domácí celek ale v 16. kole Livesport Superligy zaskočili dokonale. Už v úvodní třetině si totiž severočeské mužstvo vytvořilo po gólech Jakuba Kopeckého a Jana Baudische dvoubrankový náskok. Během prostřední části zvládli sice Chodovští snížit na rozdíl jediného zásahu a po přestávce dokonce srovnali, jenže Liberec si šel za vítězstvím, Jan Šoltys pálil přesně rovnou dvakrát a hosté si tak odvezli nečekaný triumf 5:3 a tři body do tabulky.