{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

MOTIVACE PŘIŠLA S NOVÝM TERMÍNEM, TVRDÍ KUBEČKOVÁ O MS

Obrázek ke článku
9. 2. 2021

Juniorský cyklus již měl mít svůj vrchol za sebou, jenže světový šampionát v Uppsale plánovaný na květen roku 2020 se uskuteční až letos. Jednou z tahounek české reprezentace bude i Michaela Kubečková. Florbalová univerzálka, která se zúčastnila mistrovství už v roce 2018, nyní věří, že se aktuálnímu kádru povede minimálně napodobit předešlý bronzový úspěch. „Cíle jsou samozřejmě ty nejvyšší. Opravdu si chceme přivézt medaili,“ říká devatenáctiletá florbalistka.

Kubečková se tedy do juniorského kádru poprvé dostala již v minulém cyklu, v němž se propracovala do základní sestavy. Šampionát ve švýcarském St. Gallenu tehdy Češky zakončily výhrou 3:1 v souboji o bronzové medaile proti Polsku. Kromě toho se následně dostala také do ženské reprezentace, s níž si rovněž zahrála na smolném mistrovství ve Švýcarsku na konci roku 2019.

Nyní se ale myšlenky juniorek ubírají k nadcházející květnové akci a švédské Uppsale. Situace v posledním roce nebyla vůbec jednoduchá. „Ze začátku ta motivace byla dost vysoká, jelikož jsme čekaly, že šampionát bude v září. Potom to upřímně začalo trochu upadat a bylo dál těžké se jakýmkoliv způsobem připravovat, když jsme nevěděly, jestli šampionát vůbec bude a kdy. Když nám dali nový termín, tak se to zase zlepšilo,“ popisuje nepříjemný průběh Kubečková.

Rok navíc cíle výběru nezměnil, ba naopak. „Jsou samozřejmě ty nejvyšší. Opravdu si chceme přivézt medaili, a z jakého bude kovu, tak to se ještě uvidí,“ potvrzuje univerzálka.

I juniorky využily reprezentační pauzu k soustředění v Kutné Hoře, v jejich případě zřejmě nejspíš poslednímu. „Mám obrovskou radost, že jsme se s holkami mohly znovu sejít. Je to po opravdu dlouhé době, navíc je to možná vůbec poslední akce před mistrovstvím, takže o to je to důležitější,“ uvědomuje si vítězka ankety Juniorka sezony 2019/2020.

Zde juniorský výběr řešil především opětovnou souhru. „I když to je asi poslední akce, tak jsme se paradoxně nejvíce soustředily na to, abychom se znovu sehrály. Opravdu dlouho jsme se neviděly a nehrály pospolu,“ líčí Kubečková. Delší čas od poslední akce se však na kolektivu nepodepsal. „Nálada na kempu je super. Všechny jsme se sem moc těšily.“

Sezonu 2020/21 Kubečková odstartovala ve Vítkovicích, poslední měsíce ale strávila ve švédském Pixbu, tedy elitním týmu ženské nejvyšší soutěže. Tam se přímo potkala také s Denisou Ratajovou a Eliškou Krupnovou, která byla před Vánocemi vyhlášena nejlepší florbalistkou světa. „Bylo to super. Eliška mi hodně se vším pomáhala, stejně tak Doli a Lara (Denisa Ratajová a Lara Heini – pozn. red.). Bylo vážně fajn vidět, jak se špičková hráčka připravuje, a snažila jsem se od ní řadu věcí odkoukat,“ přiznává devatenáctiletá florbalistka. A které aspekty florbalové hry to například byly? „Nájezdy nebo chování v osobních soubojích.“  

Reprezentační opora si je vědoma, že to byla zajímavá příležitost nejen po sportovní stránce. „Florbalově to byl neskutečný zážitek. Poznala jsem tam jiný styl hry, který je rychlejší a tvrdší. Mimo to jsem tam poznala spoustu skvělých lidí a posunulo mě to i lidsky. Také jsem se více osamostatnila a rovněž jsem musela komunikovat v angličtině,“ hodnotí na závěr Kubečková.

Obrázek