{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MS 2018 MEZI TOP 20 AKCEMI SVĚTA

Obrázek ke článku
15. 5. 2019

Mistrovství světa ve florbale 2018 pořádané Českým florbalem se v konkurenci 83 světových šampionátů (např. MS ve fotbale v Rusku), olympijských her (Pchjongčchang) a kontinentálních her pořádaných v loňském roce umístilo na skvělém 18. místě. Mezi neolympijskými sporty pak obsadilo první příčku. Zároveň jej 75 % diváků označilo za nejlepší sportovní akci, které se doposud zúčastnili.

Tyto výsledky dnes zveřejnila britská agentura Sportcal, která patří mezi světovou špičku v oboru sportovního marketingu a zaměřuje se mimo jiné na studie a porovnávání sportovních eventů a jejich dopadu. Komplexní analýza se týká především ekonomiky, turismu, diváckého zážitku, médií, sociálních sítí, sponzoringu a sportovního a společenského přínosu akce. Každý rok pak Sportcal vydává prestižní žebříček sportovních akcí dle vybraných parametrů.

„Mistrovství světa ve florbale 2018 jasně ukázalo vzrůstající ambice florbalu a bylo skvělou reklamou na tento sport,“ komentuje v tiskové zprávě výsledky podrobného hodnocení Krzysztof Kropielnicki ze Sportcal a dodává: „Hodnocení diváckého zážitku fanoušky bylo jedno z nejlepších, které jsme kdy doposud na velkých sportovních akcí zaznamenali a doprovodné a společenské akce, které Český florbal v rámci MS uskutečnil, budou výborným příkladem pro budoucí organizátory.“

Některá z hlavních zjištění zprávy Sportcal:
  • MS 2018 vygenerovalo přes 200 milionů Kč (7,8 mil. EUR) přímého ekonomického dopadu v Praze.
  • Celková návštěvnost MS 2018 činila 181 518 diváků a překonala o téměř 80 tisíc původní rekord z roku 2014 (104 445).
  • 79 % diváků bylo mimopražských.
  • 11 500 diváků přijelo do Prahy ze zahraničí a průměrně zde strávili 4 noci.
  • Na 99 % diváků mělo s akcí pozitivní zkušenost.
  • MS vysílalo 32 TV kanálů ze 17 zemí a 3 kontinentů.
  • Česká televize měla na programu 49 hodin florbalu.
  • TV vysílání z celého světa mělo celkem 322 hodin a sledovalo jej přes 8 milionů diváků.
  • 22 258 dětí z 522 škol se MS zúčastnilo v rámci programu „Se školou na MS“.

„Nejen, že organizátoři MS 2018 zlomili mnoho rekordů, ale zcela změnili kritéria toho, jak by se měla mistrovství světa pořádat. Akce ukázala potenciál našeho sportu a celé florbalové komunitě dala dobrý základ pro další rozvoj organizace mezinárodních eventů,“ hodnotí světový šampionát John Liljelund, generální sekretář IFF.

Zdroje v anglickém jazyce

Celé znění tiskové zprávy IFF

Žebříček světových sportovních akcí v 2018 GSI Events Index od Sportcal

Kompletní studie MS 2018 od Sportcal

Obrázek