{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

MSJ: ČEKAJÍ NÁS TĚŽKÉ ZÁPASY, SHODUJÍ SE HEMERKA S BERKOU

Obrázek ke článku
17. 12. 2020

V pořadí jedenáctý florbalový světový šampionát juniorů se uskuteční od 28. dubna do 2. května 2021 v Brně. Středeční los ze Staré radnice moravské metropole přisoudil českým juniorům do skupiny A družstva Finska, Lotyšska a Slovenska. „Myslím, že to bude velice vyrovnaná a těžká skupina. Rozhodně nás to připraví na případné play-off a těšíme se na tuhle skupinu,“ tvrdí Adam Hemerka.

Čeští junioři se na domácím šampionátu představí jako obhájci titulu z předcházejícího mistrovství z kanadského Halifaxu. Z kádru mistrů světa do juniorského výběru stále patří Matěj Havlas a Filip Forman, který je taktéž členem mužské reprezentace. Po dvou letech se Češi opět ve skupinové fázi potkají se Slovenskem, jež skončilo na minulém šampionátu šesté. Vzájemný střet bývalých federálních partnerů dopadl v Kanadě vítězstvím 7:3 pro český výběr.

Dalším týmem, proti němuž se Češi představí, je Lotyšsko. To obsadilo v roce 2019 o příčku lepší pozici než Slovensko. Čtvrtým členem skupiny je Finsko, z posledního šampionátu bronzové. Všechny týmy se ale logicky výrazně obměnily. Na Finy v tomto cyklu prozatím Češi recept stále hledají, ve dvou vzájemných kláních zaznamenali nelichotivé výsledky.

„Je to velmi krátký turnaj a všechny týmy mají v kádru šikovné hráče, takže to nebude jen o zápasu s Finskem, které samozřejmě bude mít velmi dobrý tým. Má vždy jen ty nejvyšší ambice, takže to bude určitě obtížný zápas. Co si pamatuji, tak jsme se na posledních dvou šampionátech nestřetli, takže i v tomto to pro nás bude zajímavé,“ říká Jaroslav Berka, hlavní trenér juniorské reprezentace. 

Losování se přímo zúčastnil člen kádru Adam Hemerka, brněnský rodák a florbalista superligového Hattricku. „Je to moje první losování takhle na živo, takže já si to rozhodně užil. Dostali jsme do skupiny Finsko, Lotyšsko a naše bratry Slováky. Myslím, že to bude velice vyrovnaná a těžká skupina. Rozhodně nás to připraví na případné play-off a těšíme se na tuhle skupinu,“ tvrdí osmnáctiletý útočník.

Přípravy na šampionát sice zkomplikovala aktuální situace, ale nyní na juniory čeká společné soustředění v Hostivici u Prahy. „Tak některé naše kempy už byly zrušené kvůli téhle situaci. Nicméně odjíždíme na kemp a soustředění do Hostivic, kde se budeme připravovat na šampionát a určitě se tam podíváme i na soupeře, kteří nám byli přisouzeni do skupiny,“ zmínil Hemerka ve středu. Díky znalosti soupeřů se Češi mohou začít připravovat na konkrétní zápasy. „Hlavně to ovlivní nějaké videorozbory. Podíváme se, jak ty týmy hrají, případně jak se proti nim dá hrát,“ je si vědom.

Šampionát bude k vidění ve druhém největším českém městě. „Brno je krásné, výborná volba,“ chválí si výběr pořadatelského města rodák Hemerka. „Doufám, že to bude s fanoušky, protože by to byla velká škoda, kdyby nemohli dorazit. Čekám skvělou atmosféru, bude se hrát v hale ve Vodově ulici. Když bude plný dům, tak to bude skvělý zážitek,“ dodává natěšeně.

A jaké mají čeští junioři ambice? „Nějaké cíle jsme si jako tým nastavili. Bylo to trochu ovlivněno tím, že obhajujeme a rozhodně chceme zopakovat ten úspěch, který měl minulý cyklus, a vyhrát zlato,“ uzavírá Hemerka.

Obrázek