{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

MUSÍME HRÁT CHYTŘE A ÚČELNĚ, VÍ ONDRUŠEK PŘED EFT

Obrázek ke článku
13. 10. 2021

Prosincové mistrovství světa můžu v Helsinkách se nezadržitelně blíží. Kapitánem národního výběru je útočník Tom Ondrušek, který povede tým i na plzeňském EFT. Češi se pokusí uspět před domácím publikem na poslední mezinárodní akci před šampionátem. „Není moc lepších možností vidět nejlepší florbalisty ve vrcholné formě,“ vzkazuje devětadvacetiletý hráč.

Během posledního cyklu jste neměli tolik možností konfrontace s ostatními týmy a také jste absolvovali omezený počet společných srazů. Jak celkově tuto dobu od domácího šampionátu v Praze hodnotíte?
Je to tak. Samozřejmě nás to limitovalo, protože vlastně moc nevíme, zda se jako tým v porovnání s ostatními top třemi zlepšujeme. Nyní však zjistíme, na čem jsme. Vše už směřujeme na prosinec.

Do nominace se nově dostali nadějní mladíci Matěj Havlas, Adam Hemerka a Lukáš Punčochář. Filip Forman už je v kádru stálicí. Co říkáte na výkony těchto hráčů a sledoval jste nedávné MSJ v Brně?
Sledoval, jako člen reprezentace a hráč Livesport Superligy jsem to bral jako povinnost. V Brně jsem byl i osobně. Celý tým předvedl inspirující a působivé výkony. Ukázala se nejenom týmovost a energie, ale především velká individuální kvalita hráčů našeho výběru. Byl to zážitek!

Čím mohou být týmu nejprospěšnější?
Tušil jsem, že Petri Kettunen vybere nějaké hráče a bude chtít vyzkoušet jejich úroveň také v seniorské reprezentaci. Kluci jsou velmi kvalitní a především vítězné typy. Umějí vyhrávat, umějí se na hřišti chovat jako vítězové a ví, co je potřeba dělat, aby na tak krátkém turnaji uspěli. To moc nejde naučit, musíte to mít v sobě. A já se na ně moc těším! Můj úkol je, aby byli v týmu spokojeni a cítili se dobře.

Jste kapitánem národního výběru, jak berete tuto roli?
Jako velkou zodpovědnost.

Konečně se blíží šampionát v Helsinkách. Jak vidíte ambice týmu směrem k této vrcholné akci?
Je mi skoro 30 let a žádné velkohubé prohlášení nepřichází v úvahu. Jsme nohama na zemi. Máme spoustu nových talentovaných hráčů a teď za nás musí promluvit výsledky a předváděná hra. Víc ode mě do mistrovství světa nečekejte, jsme pokorní.

Teď vás ještě čeká domácí EFT, jak se na něj těšíte?
Těším se moc. Atmosféra bude snad perfektní, ale pro nás je nejdůležitější předváděná hra a kontrola daných zapasu. Potřebujeme zápasy hrát tak, abychom je vyhráli a ne jen, aby si je diváci užívali. Jde o finální přípravu na MS.

Na které herní aspekty se budete chtít zaměřit?
Jak jsem už říkal, potřebujeme a musíme hrát tak, abychom ve třetí třetině bojovali o dobrý výsledek. Účelně, chytře a v maximálním tempu. Jiná cesta není. Určitě musíme pracovat na našem týmu a jeho chemii, jak v zápasech, tak i mimo hřiště.

Na co byste chtěl nalákat lidi přímo na tribuny haly v Plzni?
Snad bude plná hala a bude v ní spoustu fanoušků, trenérů, rodičů a mladých hráčů a hráček. Všichni potřebují a chtějí vidět, jak hrají nejsilnější národní výběry a nejlepší hráči světa necelé dva měsíce před mistrovstvím světa. Není moc lepších možností je vidět ve vrcholné formě. To je nejlepší škola! Jen, prosím, všichni dodržujme opatření, která aktuálně platí.

​​

Obrázek