{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

MUSÍME SE SOUSTŘEDIT NA 150 PROCENT, VÍ LECHNEROVÁ

Obrázek ke článku
před 2 dny

Nový cyklus reprezentace juniorek čeká výzva v podobě prvního mezinárodního měření, pro řadu z hráček se bude na turnaji Euro Floorball Tour v Lempäälä jednat o vůbec první mezistátní duely. To však neplatí pro Kristýnu Lechnerovou, která zkraje září pomohla předchozímu cyklu k zisku bronzových medailí na mistrovství světa v Uppsale.

I díky zkušenostem ze světového šampionátu by tak měla společně s dalšími čtyřmi florbalistkami patřit k hlavním tahounům juniorského výběru. „Ještě jsme se o tom s trenéry nebavili, ale počítáme s tím, že budeme těmi hráčkami, které musí holkám pomoci, když se nebude dařit. Nemyslím si, že by to na nás mělo stát, ale měly bychom být lídři týmu a pomoci holkám, co nejvíce to půjde,” přibližuje svou roli.

Uplatnit praxi z velkého turnaje bude moci chodovská hráčka už na EFT ve Finsku. „Pro mě je to první společná akce s tímto cyklem. Můžeme se porovnat s těmi nejkvalitnějšími soupeřkami a vidět, jak jsme na tom v porovnání s nimi a na čem popřípadě dál pracovat,” přibližuje očekávání, které bude mít výběr Tomáše Martiníka v Lempäälä.

Na uplynulém mistrovství světa se juniorkám povedlo poprvé v historii zdolat Švédsko. Právě neocenitelná aura tohoto velkého triumfu může hrát velkou roli. „Je to jeden z nejdůležitějších faktorů, že jsme dokázaly přepsat historii a ukázat, že když budeme makat a necháme na hřišti úplně všechno, tak se dá porazit úplně každý,” ví Lechnerová.

Juniorky čeká velká výzva. Kvůli pandemii koronaviru a odkladu mistrovství světa z roku 2020 o více než rok má aktuální cyklus na ostrou přípravu na světový šampionát, který by se měl konat již v květnu, méně času. „Společných akcí moc nebude. Nejdůležitější bude se na každé z nich soustředit minimálně na 150 % a využít čas, který budeme mít na to, abychom se pořádně sehrály a připravily právě na to mistrovství světa,” uvědomuje si Lechnerová nelehkou situaci.

I proto bude mít turnaj ve Finsku velkou váhu. „Uvidíme, jak to bude teď na EFT probíhat. Pro většinu týmu to budou první zápasy na této mezinárodní úrovni, takže uvidíme, jak se s tím holky poperou. Já věřím, že to určitě zvládnou dobře a jak už jsem říkala, tak my tam budeme od toho jim pomoci co nejvíce to půjde.”

​​

Obrázek