{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

MUSÍME ZAPRACOVAT NA SPOUSTĚ VĚCECH, VÍ KAPITÁNKA KRUPNOVÁ

Obrázek ke článku
6. 9. 2021

Ženský národní tým ve Švýcarsku neuspěl. Na Turnaji čtyř zemí prohrál všechny tři zápasy. Hodnocení uplynulé reprezentační akce se chopila kapitánka a nejlepší hráčka světa Eliška Krupnová.

České hráčky sice v prvním klání prohrály se Švédskem velkým rozdílem, pak ale potrápily Finky a dlouho žhavily naděje na dobrý výsledek i v posledním duelu proti Švýcarkám. „Osobně z toho nemám moc dobrý pocit. Dostaly jsme tři góly do prázdné branky, když jsme zkoušely hru 6 na 5, na čemž vidíme, že to musíme ještě dost potrénovat a zlepšit. Ale celkově spokojení být nemůžeme, chtěly jsme zápas vyhrát a nebyly jsme ani k tomu moc blízko,” rozebírá závěrečné klání Krupnová.

Teď se florbalistky rozletí do svých klubů a začnou ligovou sezonu. Poslední reprezentační herní akcí před MS v Uppsale pak bude Euro Floorball Tour, které se bude konat ve Finsku. „Tyhle zápasy nám jasně ukázaly, že musíme zapracovat na spoustě věcech, ne-li na téměř všem. Určitě to začíná od kondiční přípravy a samozřejmě, s lepší kondicí máme více času na práci s hokejkou. Pak už jsou to dovednosti jako střelba, zpracování přihrávky, dobrý první dotyk a tak dále, což nás momentálně hrozně brzdí,” vyjmenovává kapitánka švédského Pixba.

Směrem k MS se tým bude zřejmě ladit už jen na jednotlivych postech. jaká je v něm obecně atmosféra bez ohledu na nepříznivý výsledek? „Máme teď spoustu juniorek, které byly na mistrovství. Myslím, že nějaká z nich se určitě do našeho týmu prosadí. Atmosféra je týmově dobrá, ale my jsme tady od toho, abychom hrály dobrý florbal a to se nám už nějakou dobu nedaří, což nás samozřejmě docela sráží. Takže vztahy mezi námi jsou super, ale ta florbalová stránka tomu vůbec nepomáhá,” říká nejlepší hráčka světa.


​​

Obrázek