{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MŮŽEME BÝT PYŠNÍ, JAK DALEKO JSME SE DOSTALI, HODNOTILA CZECH OPEN TRENÉRKA JUNIOREK JELÍNKOVÁ

Obrázek ke článku
13. 8. 2019

Také se česká reprezentace juniorek zúčastnila největšího florbalového turnaje světa Czech Openu. A za své výkony se juniorky rozhodně nemusely stydět, v elitní kategorii žen se probojovaly do čtvrtfinále, kde padly se švédským Pixbem, které později celý turnaj ovládlo.

V základní skupině kategorie Elite se českým juniorským reprezentantkám příliš nedařilo střelecky, v každém ze tří utkání vstřelily jen jednu branku. Se švédskými týmy Göteborgem a Umeou remizovaly 1:1, s Chodovem padly těsně 1:2. „Ani jednou jsme sice nevyhráli, ale stačilo to na postup. Pro nás byla hodně důležitá předvedená hra, jak se budeme prezentovat a jak holky obstojí ve srovnání s ženským florbalem. Což si myslím, že se docela povedlo, neodehráli jsme vůbec špatné zápasy, jenom jsme bohužel nebyli tak produktivní, jak bychom si představovali,“ hodnotila asistentka trenéra Jelínková.

Dva body ze základní skupiny poslaly českou reprezentaci do play off B, kde si výhrami 4:1 nad Panthers a 3:2 nad Tatranem zajistily postup do čtvrtfinále play-off. „Dva zápasy, co jsme odehráli v dolním pavouku proti Panthers a Tatranu, byly už takové, jak bychom si představovali, že to má vypadat. Byli jsme aktivní, i když samozřejmě chyby tam byly, což vyplynulo také z toho, že jsme hráli proti zkušeným extraligovým týmům. Ale myslím si, že se nemáme za co stydět, bylo to dobré vystoupení a v závěrečném hodnocení holky pochválíme, že se k tomu postavily dobře, že můžeme být pyšní, jak daleko jsme se dostali a poslední zápas už pro ně byl za odměnu. To aby věděly, jak moc musí pracovat, aby potom někdy v budoucnu, když se zadaří, mohly hrát na podobné úrovni,“ ohlédla se za čtvrtfinálovým soubojem s Pixbem.

Jako další akce po Czech Openu čeká reprezentaci juniorek soustředění (nominaci najdete ZDE) a následné EFT v Praze. „Uvidíme, co nás tam čeká, protože poprvé budeme hrát proti švédskému výběru, který se s největší pravděpodobností může objevit na Mistrovství světa, to pro nás bude velké srovnání. S finským výběrem jsme hráli už v Chomutově, takže tam budeme zhruba vědět, co máme čekat. Švýcarky máme asi nejvíce načtené, takže se na ně připravíme a bude to jeden z několika dalších soubojů,“ uzavírá Zuzana Jelínková.

Cesta Czech Openem juniorských reprezentantek

Základní skupina: Česko – IBK Göteborg 1:1

Základní skupina: Česko – FAT PIPE FLORBAL CHODOV 1:2

Základní skupina: RIG Umeå IBF – Česko 1:1

Semifinále B: Česko – Panthers Praha 4:1

Finále B: Česko – Tatran Střešovice 3:2

Čtvrtfinále:Pixbo Walenstam IBK – Česko 4:0

Obrázek