{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MUŽI ODHALILI NOMINACI NA EFT. DEBUTUJE SIKORA MLADŠÍ

Obrázek ke článku
30. 9. 2020

České florbalisty čeká cesta do Švýcarska. V polovině října absolvují v rámci turnaje Euro Floorball Tour čtyři zápasy, dvakrát se v St. Gallenu utkají s domácí reprezentací a dvakrát změří síly se Švédskem. Trenér Petri Kettunen zařadil do výběru dvaadvacet hráčů.

Poslední mezinárodní akci absolvovali Češi před necelým měsícem, na začátku září si ve dvou dnech opakovaně poradili se Slovenskem. Teď mají před sebou daleko větší výzvu.

„Vytvořit nominaci nebylo nijak složité. Zanalyzovali jsme si výkony hráčů z poslední akce, samozřejmě jsme sledovali zápasy v české i švýcarské lize. Pořád je naším hlavním cílem světový šampionát, máme to neustále na mysli,“ popisuje proces výběru hlavní trenér Petri Kettunen.

Formát turnaje bude jiný, než je tomu při akcích Euro Floorball Tour zvykem. Chybět budou Finové, kteří se vzhledem ke státním opatřením spojeným s karanténou rozhodli neúčastnit. Se Švýcarskem i Švédskem se Češi utkají dvakrát, nepůjde však o klasické šedesátiminutové duely. Hrát se bude 3x15 minut.

„Každé utkání proti týmům z top čtyřky je pro nás velkou příležitostí, jak se zase něco přiučit a být jim vyrovnanějším soupeřem na mistrovství světa,“ říká Kettunen, kterého velmi potěšilo, že se akce i přes finské odřeknutí uskuteční. „Česku, Švédsku i Švýcarsku dávám velký palec nahoru. Aby se český florbal rozvíjel, musí čelit těmto protivníkům co nejčastěji.“

V nominaci se objevuje jeden debutant. Premiérově oblékne dres českého národního týmu Radek Sikora mladší. Čerstvě jedenadvacetiletý útočník hraje na klubové úrovni za švýcarský Wiler-Ersigen. Trenérem celku je jeho otec Radek Sikora starší, bývalý český reprezentant a někdejší asistent kouče české reprezentace.

Před začátkem akce dojde k testování reprezentantů, kteří nastupují v zemích s nepříznivou epidemiologickou situací. Testováni budou také členové realizačního týmu. Všichni pak budou mít dobrovolnou možnost testování po skončení akce. Veškeré náklady uhradí Český florbal.

Nominace mužské reprezentace na Euro Floorball Tour

St. Gallen (Švýcarsko), 16. až 18. října
Brankáři:

Lukáš Bauer (Florbal MB)
Martin Beneš (Sparta Praha)

Obránci:

Jiří Bauer (Florbal Chodov)
Jakub Gruber (Florbal MB)
Martin Kisugite (Floorball Köniz - SUI)
Ondřej Němeček (Tatran Střešovice)
Martin Pražan (UHC Uster - SUI)
Tomáš Sýkora (Florbal Chodov)
Daniel Šešulka (Chur Unihockey - SUI)
Ondřej Vítovec (Tatran Střešovice)

Útočníci:

Marek Beneš (Pixbo IBK - SWE)
Jiří Besta (1. SC Vítkovice)
Adam Delong (1. SC Vítkovice)
Patrik Dóža (HC Rychenberg - SUI)
Filip Forman (FbŠ Bohemians)
Mikuláš Krbec (Sparta Praha)
Filip Langer (Tatran Střešovice)
Tom Ondrušek (Florbal Chodov)
Josef Rýpar (Linköping IBK - SWE)
Radek Sikora ml. (SV Wiler-Ersigen - SUI)
David Šimek (UHC Thun - SUI)
Matyáš Šindler (1. SC Vítkovice)

Program turnaje Euro Floorball Tour

Česko - Švédsko (16. října, 14.00)
Česko - Švýcarsko (16. října, 20.00)
Česko - Švýcarsko (17. října, 13.00)
Česko - Švédsko (18. října, 9.00)

Obrázek