​​

MVIL SE LOUČÍ S PRVNÍ LIGOU, PETROVICE SLAVÍ ZÁCHRANU

28. 4. 2019

Poslední dubnovou neděli se odehrály poslední zápasy v rámci 1. ligy mužů v letošní sezóně. Petrovice v prodloužení porazily Čelákovice 7:6 a v sérii zvítězily poměrem 3:1 na zápasy. Minimálně na jeden rok se však s 1. ligou mužů bude muset rozloučit ostravský MVIL, který nestačil na Rožnov. MVIL padl 5:9 a celkově v sérii prohrál 1:3 na zápasy.

6 : 7p
0:14:32:2 0:1
Branky: 27. Jakub Čáp, 29. Vojtěch Strnad, 33. Václav Kramel, 37. David Novotný, 55. Jakub Čáp, 57. Jakub Doutnáč - 17. Adam Zbořil, 25. Dominik Chvastek, 30. Marcel Jakubec, 40. Marcel Jakubec, 42. Lukáš Hrubý, 52. Radim Ivan, 65. Dominik Chvastek

Velké drama nabídl čtvrtý barážový zápas mezi Čelákovicemi a Petrovicemi. První dvacetiminutovka byla opatrná z obou stran. V závěru první části hry však měli hosté možnost přesilové hry. Adam Zbořil nabídnutou příležitostí nepohrdl a poslal Petrovice do vedení. Na začátku druhé třetiny se Petrovice dostaly dokonce do dvoubrankového trháku a vše nasvědčovalo tomu, že utkání budou kontrolovat. Čelákovicím se však ještě v prostřední pasáži povedlo zápas otočit ve svůj prospěch. Necelou minutu před druhou sirénou pak vyrovnával hostující Marcel Jakubec. Také vstup do závěrečné třetiny se povedl lépe Petrovicím. Hosté opět odskočili do dvoubrankového vedení, ale ani to se jim nepodařilo dovést do vítězného konce. Domácí vstřelili dva slepené góly a utkání tak směřovalo do prodloužení. To rozhodl v páté minutě Dominik Chvastek, který tak odšpuntoval oslavy Petrovic. Ty se tak v soutěži udržely a budou hrát 1. ligu mužů i v následující sezóně.

9 : 5
2:02:15:4 -:-
Branky: 4. Josef Viktořík, 19. Petr Krhut, 26. Josef Viktořík, 38. Josef Viktořík, 41. Josef Viktořík, 47. Josef Viktořík, 52. Josef Viktořík, 54. David Žniva, 57. Patrik Hegar - 37. Jan Hranický, 45. Jan Hranický, 49. Lukáš Svačinka, 55. Jan Hranický, 57. Jan Hranický

Nůž na krku měl před nedělním zápasem ostravský MVIL. Jakákoliv následující porážka by pro něj totiž znamenala sestup do Národní ligy. Nedělní zápas se však odehrával v podobném duchu jako sobotní utkání. Domácí rychle odskočili do tříbrankového vedení a znovu to byla jedna velká one man show. Josef Viktořík totiž vstřelil v rozhodujícím čtvrtém zápase neuvěřitelných šest gólů a právě on byl strůjcem vítězství Rožnova v poměru 9:5. Za hosty se blýskl čtyřmi brankami mladíček Jan Hranický, ale ani jeho gólový příděl nestačil MVIL na výhru a zároveň setrvání v soutěži. „Dneska asi nejlepší utkání, soupeř hrál dobře, ale na tento víkend se výborně vyspal Pepa Viktořík a hlavně jeho zásluhou jsme o víkendu dvakrát vyhráli. Děkuji i všem ostatním klukům za poctivý výkon. Děkuji soupeři za férové utkání a skvělým fanouškům za podporu,“ hodnotil čtvrté rozhodující utkání trenér Rožnova Pavel Barabáš.