{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

MVP SEZONY: HRÁČI TIPSPORT SUPERLIGY SI CENÍ STŘELCŮ I BRANKÁŘŮ

Obrázek ke článku
17. 6. 2019

Na rozdíl od ostatních kategorií, pro MVP sezony hlasují přímo hráči nejvyšší mužské soutěže. Ti ze svých řad vybírají florbalisty, kteří jsou podle jejich názoru pro svůj tým nejužitečnější. A protože florbal je sport, který se hraje na branky, poměrně logicky anketě vládnou střelci, kteří táhli své týmy na cestě do Superfinále 2019. Který z nich byl nakonec pro svůj tým největším přínosem, se dozvíme při vyhlášení 21. června.

FINALISTÉ KATEGORIE NEJUŽITEČNĚJŠÍ HRÁČ MUŽI 2018/2019
  • Jiří Curney (Florbal MB)
  • Adam Delong (1. SC Vítkovice)
  • Jan Natov (Florbal MB)
Jiří Curney

Mladoboleslavský florbalista a reprezentant je rekordmanem letošní sezony. Nejlepším střelcem ligy se stal už v sezoně 2016/2017, letos přidal rekord v počtu kanadských bodů, když pokořil výkon Petra Skácela. Kanadské bodování základní části ovládl také v letošní sezoně, kdy utnul sedm let trvající nadvládu chodovských kanonýrů. V Superfinále 2019 pak dorovnal dosud rekordní zisk kanadských bodů v play-off Milana Fridricha. Velký podíl na tomto výkonu měla forma jeho týmového kolegy Jana Natova, který se do finálové trojice probojoval spolu s ním. Jen čtyřicet asistencí základní části si totiž Curney připsal právě u gólů Natova. 

Adam Delong

Forma Adama Delonga, měla letos pozvolný nástup. V prvních čtyřech zápasech si připsal jediný bod. Od zlomového derby s Ostravou už ale do konce základní části přibyla jen tři utkání, v nichž by zůstal bodově na suchu. Střelecká chuť ho nepřešla ani v základní části světového šampionátu, v níž během tří zápasů posbíral skvělých deset bodů a dva hattricky přídavkem. A zatímco po základní části nefiguroval v nejlepších pěticích individuálních statistik, v play-off šlapal na paty ostřílenému reprezentačnímu kolegovi Curneymu. V superfinále zůstal sice bez bodu, i tak se ale lvím podílem podepsal pod zisk mistrovského titulu.

Jan Natov

Druhý boleslavský zástupce, kterého spoluhráči i soupeři nominovali do finálové trojice ankety o nejužitečnějšího hráče, letos ovládl především střelecké statistiky. Po základní části napočítal celkem 49 přesných zásahů v jediné sezóně, čímž posunul dvaadvacet let starý rekord. Spolu s Jiřím Curneym utvořil Jan Natov smrtící duo, které se podepsalo pod řadu mladoboleslavských vítězství.

TOP 20 NEJUŽITEČNĚJŠÍ HRÁČ SEZONY 2018/2019

Zatímco medailové pozice opanují ofenzivní hráči, mezi ceněnými posilami týmů na dalších příčkách nechybí ani ti, kteří se naopak snaží gólům zabránit. Čtvrtá příčka patří jedničce z domácího MS a čerstvému mistrovi z Vítkovic Lukáši Součkovi, v závěsu za ním je strážce malého brankoviště a legenda chodovského týmu Jan Barák. Na sedmém místě je další brankář - sparťanský Martin Beneš, který přivedl Spartu k fantastické bronzové medaili. Mezi brankářské jistoty se na šesté místo vměstnal univerzál Josef Rýpar, který dokáže zahrát ve vítkovické obraně stejně důsledně, jako v reprezentačním útoku. Osmá příčka patří českolipskému tahounovi Radku Krajcigrovi, ten se významně podílel na tom, že se Lípa vyhnula bojům o záchranu. Nejužitečnější desítku uzavírá duo chodovský ostrostřelců. Neméně zajímavá je ale i druhá desítka, kde se našlo místo i pro osobnosti týmů, které se nepodívaly mezi nejlepší čtveřice. Uznání se tak dostalo mladému Filipovi Langrovi nebo Jiřímu Bestovi, ale i zkušenému Milanu Garčarovi, stejně jako Petru Kološovi.

Pořadí TOP 20 Nejužitečnější hráč sezony 2018/2019

4. Lukáš Souček (1. SC Vítkovice)

5. Jan Barák (Florbal Chodov)

6. Josef Rýpar (1. SC Vítkovice)

7. Martin Beneš (AC Sparta Praha)

8. Radek Krajcigr (FBC Česká Lípa)

9. Marek Matejčík (Florbal Chodov)

10. Tom Ondrušek (Florbal Chodov)

11. Milan Garčar (AC Sparta Praha)

12. Filip Langer (Tatran Střešovice)

13. Petr Kološ (FBC Liberec)

14. Jakub Hubálek (1. SC Vítkovice)

15. Lukáš Hájek (1. SC Vítkovice)

16. Radovan Michajlovič (Panthers Otrokovice)

17. Radek Valeš (FBC Liberec)

18. Jiří Besta (1. SC Vítkovice)

19. Štěpán Slaný (FBC Česká Lípa)

20. Ondřej Vošta (Florbal Chodov)

​​

Obrázek