{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


MVP SUPERLIGY A EXTRALIGY JSOU PRŮBĚŽNĚ CURNEY S ŘEPKOVOU

Obrázek ke článku
28. 1. 2019

Jiří Curney z Mladé Boleslavi vede průběžné pořadí MVP Tipsport Superligy. Nejužitečnějším hráčem se stal již v letech 2015-2017, v minulé sezoně však jeho nadvládu prolomil vítkovický Lukáš Hájek. Po loňském druhém místě má možnost tuto kategorii v Extralize žen poprvé ovládnout chodovská opora Martina Řepková.

Curney zažívá životní sezonu, Řepková bojuje o premiérové vítězství

Mladoboleslavský lídr Jiří Curney je dlouhodobým vládcem indiviuálních statistik nejvyšší soutěže. Nejužitečnějším hráčem Tipsport Superligy se stal ve třech sezonách po sobě (14/15, 15/16 a 16/17). Vloni jej dokázal z trůnu sesadit vítkovický Lukáš Hájek, letos se ovšem nezadržitelně dere zpět. Jeho 78 kanadským bodům z 22 zápasů budou průběžně druhý Jan Natov, Curneyho spoluhráč z Boleslavi, a kometa domácího mistrovství světa Adam Delong z Vítkovic těžko konkurovat. "Vzhledem k tomu, jak ta sezona zatím probíhá, tak nemůžu být nespokojen. Určitě to potěší už jen kvůli tomu, že hlasují ostatní hráči," říká Curney.

Řepková je již několik ligových ročníků lídrem svého Chodova, v minulé sezoně skončila v hlasování na druhé pozici a letos se zatím průběžně posunula na nejvyšší stupínek. V patách jí je duo tahounek Jičína Žůrková s Jarolímovou, která dokonce vede kanadské bodování celé soutěže, zatímco Řepková je momentálně čtvrtá. "Je skvělé držet se v takové anketě nahoře, jsem vděčná za hlasy," váží si Řepková svého postavení.

Curney: Tohle asi nebudu opakovat každý rok

Curney letos prožívá opravdu jedinečnou a těžko opakovatelnou sezonu. Jeho bodový průměr přesahuje 3,5 bodu na zápas. "Sezona je letos bodově výjimečná. Tohle asi nebudu opakovat každý rok. Těžko říct, kde se to muže zastavit," přemýšlí Curney. Bodový lídr si uvědomuje, že osobní statistiky bude třeba v klíčových okamžicích sezony přetavit v týmový úspěch. "Hlavně chci zůstat zdravý, abych pomohl týmu obhájit titul, to je náš největší cíl," říká rozhodně.

Řepková: Je to pro mě překvapení

Řepková dlouhodobě táhne Chodov. Letos bodově nedominuje tolik jako v loňské sezoně, přesto hráčky Extraligy žen vidí její výrazný přínos svému celku a průběžně ji řadí na první místo ankety. "Je to pro mě překvapení. Hlavně se ale soustředím na náš cíl, abychom odvezly titul z Ostravy do Prahy. Zatím jsou naše výkony jako na horské dráze. Myslím, že první polovina byla z naší strany dobrá, ale teď jsme se potýkaly s mnoha zraněními a v nejduležitějších chvílích se nám nedařilo. Ale jsem ráda, že to přišlo teď a ne v play-off," vysvětluje Řepková.

MVP muži 2018/2019 - TOP 10 pořadí po 1. polovině hlasování:

1. Jiří Curney
2. Jan Natov
3. Adam Delong

4. Martin Beneš
5. Tom Ondrušek
6. Jan Barák
7. Radek Krajcigr
8. Petr Kološ
9. Milan Garčar
10. Radek Valeš

MVP ženy 2018/2019 - TOP 10 pořadí po 1. polovině hlasování:

1. Martina Řepková
2. Gabriela Žůrková
3. Anet Jarolímová
4. Nela Kapcová
5. Hana Koníčková
6. Paulína Hudáková
7. Zuzana Šponiarová
8. Eliška Vrátná
9. Jana Christianová
10. - 11. Michaela Mlejnková
10. - 11. Nela Jiráková
10. - 11. Dominika Kubišová

O anketě Florbalista sezony

V anketě Florbalista sezony se udělují individuální ocenění českého florbalového hnutí a vedle florbalistů a florbalistek zahrnuje také trenéry a rozhodčí. Hlasování je rozděleno na dvě části, z nichž každá zohledňuje danou polovinu sezony. V obou částech hlasují kapitáni elitních týmů, trenéři, florbaloví odborníci, významné florbalové osobnosti a sportovní novináři v celkem devíti kategoriích: Florbalista a Florbalistka, Brankář a Brankářka, Junior a Juniorka, Trenér/ka mužského celku a Trenér/ka ženského celku a Rozhodčí. Hráči Tipsport Superligy a Extraligy žen ze svých řad vybírají Nejužitečnější hráčku a hráče. Na konci sezony opět dostane možnost hlasovat také široká florbalová veřejnost ve speciální kategorii Hvězda sezony.

Obrázek