{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NA DOBU NEURČITOU. MARTINÁKOVÁ: DIETLIKON MI PROJEVIL DŮVĚRU

Obrázek ke článku
25. 11. 2020

Česká reprezentantka Natálie Martináková zůstává v Klotenu-Dietlikonu Jets, s tímto švýcarským celkem se dohodla na nové smlouvě na dobu neurčitou. „Měla jsem schůzku se sportovními šéfy, kteří mi řekli, že by si přáli, abych tady odehrála zbytek kariéry,“ říká dvaadvacetiletá útočnice, která je v klubu od ročníku 2018/19.

Vítkovická odchovankyně posbírala s rytířkami řadu úspěchů včetně mistrovského titulu ze sezony 2017/2018. Poté se rozhodla okusit zahraniční angažmá a v létě zamířila právě do Dietlikonu. Již v následujícím roce Martináková slavila zlato také ve Švýcarsku. Mimo to se s českým národním výběrem představila na loňském mistrovství světa, které se konalo právě v zemi pod Alpami.

„První sezona byla skvělá, vyhráli jsme ligu i pohár. Druhá pak byla nešťastná, prohráli jsme každé finále, které jsme hráli, a na superfinále kvůli koroně ani nedošlo. Tenhle ročník je zatím zvláštní, ani nevím, jak bych ho popsala. Ale obecněji, osobně se mi tady moc líbí. Liga je náročná a každý zápas je těžký. Vyhovuje mi to,“ hodnotí dosavadní působení v Jets.

Nyní, po dvou letech, s klubem podepsala novou smlouvu a je vidět, jak důležitou pozici v týmu má. „Dietlikon mi vždycky přímočaře říkal, že si mě chtějí udržet co nejdéle. Měla jsem schůzku se sportovními šéfy, kteří mi řekli, že by si přáli, abych tady odehrála zbytek kariéry. Tak jsme jednali, já si řekla o smlouvu na dva tři roky a oni mi nabídli tu na dobu neurčitou,“ tvrdí česká útočnice. „Jsem hrozně nadšená, je to od Dietlikonu projev velké důvěry. I pro mě je to svým způsobem jistota,“ dodává o svých pocitech.

A co hrálo klíčovou roli pro tento typ smlouvy? „Upřímně, kvůli koroně se mi hodně zpřeházely priority a florbal se malinko upozadil. Ale hlavní důvody jsou dva. Jeden je moje pracovní kariéra, která jde opravdu skvěle. Dostala jsem už dvě povýšení za dva a půl roku a v létě mě čeká další. Druhý důvod je moje osobní situace. V červnu se stěhujeme s přítelkyní do nového bytu a plánuji ve Švýcarsku zůstat,“ přiznává otevřeně.

Aktuálně má florbal v zemi helvétského kříže stopku. NLA, tedy nejvyšší soutěž, je přerušena minimálně do ledna, pohárové soutěže svaz zcela zrušil. Hráčky Dietlikonu, které se v tabulce nachází na druhé příčce, však nepřestávají trénovat.

„Náš tréninkový režim v Dietlikonu je hodně specifický, odlišný v podstatě od všech ostatních týmů v NLA. V tuhle chvíli jsme pořád ve stejné situaci jako při přerušení ligy, což je čtyři až pět individuálních tréninků týdně. Dvakrát až třikrát trénujeme intervaly a explozivní sílu, k tomu dva workouty. Do dvou týdnů bychom se měli vrátit do haly po skupinkách, přičemž pořád budeme převážně individuálně venku. Plán od trenérů je takový, že naplno v hale budeme jeden až dva týdny před restartem sezony. Snad to ale bude co nejdříve,“ zmiňuje Martináková.

Obrázek