{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

NA KLUKY ČEKÁ PREZIDENTŮV MĚSTYS ČI HLAVNÍ MĚSTO PERNÍKU. HOLKY POCESTUJÍ DO OSTRAVY

Obrázek ke článku
18. 11. 2018

Hned šest pomyslných sezonních vrcholů čeká na mládežnické reprezentace z celé České republiky. Dva připadají na starší žáky, dva na dorostence. Zbylá dvojice rozdělí žákyně a dorostenky v rámci moravskoslezské metropole.

Starší žáci

Rozdělení na východní a západní polovinu republiky platí také v letošní sezoně. Pořadatelství turnaje pro východní šestici, tedy Kraj Vysočina, Pardubický, Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj se zhostí na první pohled nenápadný městys Nové Veselí. Na druhý pohled už je totiž jasné, že má tohle skoroměstečko, ležící nedaleko Žďáru nad Sázavou, velký význam. Nejen že zde přebývá ve svém letním sídle prezident Miloš Zeman, ale hlavně zdejší házenkáři patří k elitním týmům v rámci celé České republiky. V lednu své kolbiště dočasně uvolní florbalistům.

Ani západní polovina, tedy Karlovarský, Ústecký, Jihočeský, Plzeňský, Liberecký, Královéhradecký, Středčeský kraj a Hlavní město Praha nemusí smutnit. Pro ně bude připraveno univerzitní prostředí v krásném městě pod ještědským vysílačem - tedy v Liberci.

Žákovské vrcholy jsou naplánovány na 12. až 13. ledna 2019.


Dorostenci

Ty nejlepší republikové dorostence přivítají dvě superligová města. Budoucí juniorští reprezentanti z východu republiky pojedou do hlavního města perníku, tedy do Pardubic. Zde s ve sportovní hale na Dašické ulici, kde obvykle nastupují superligoví florbalisté místního Sokola, poperou o východorepublikový primát. Turnajové obsazení je stejné jako v případě starších žáků. Západní kraje se podívají do domovské arény mistrů České republiky pro rok 2018. Městská sportovní hala v Mladé Boleslavi přivítá budoucí nositele lvíčka na prsou ze západní poloviny České republiky.

Dorostenecké vrcholy jsou taktéž naplánovány na 12. až 13. ledna 2019.


Žákyně a dorostenky

Všechno jinak, jak už to tak v životě bývá, je u děvčat. Ty nejen že budou nastupovat pod hlavičkou regionů, nikoli krajů, ale také se představí v jednom jediném městě. A navíc v úplně jiném termínu.

Dorostenky poměří síly ve sportovní hale Sareza Ostrava, kde jsou doma extraligoví volejbalisté a mistři republiky z roku 2013. Právě tato ostravská aréna je častým místem konání nejen florbalových sezonních vrcholů. I zde se představí řada současných či budoucích juniorských reprezentantek. Žákyně zamíří taktéž do „kraje razoviteho“, leč do kapacitně menší ČPP Arény, kde je doma FBC Ostrava.  

Dívčí vrcholy jsou naplánovány shodně na 25. až 26. května.

Obrázek