{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NA ODLOŽENÉM MS POVEDE REPREZENTACI TRENÉR KETTUNEN

Obrázek ke článku
13. 11. 2020

Výkonný výbor potvrdil návrh Komise reprezentace a mezinárodního rozvoje, aby finský kouč Petri Kettunen zůstal u mužského národního týmu do konce roku 2021 a dokončil tak současný cyklus, jehož vrchol v podobě mistrovství světa v Helsinkách byl o rok odložen. 

Za běžných okolností by v tuto chvíli nezbýval do startu mužského šampionátu v Helsinkách ani měsíc, koronavirová krize ale poničila reprezentační termínovou listinu a zapříčinila odložení mistrovství světa o rok. Reprezentační komise se tak musela zabývat trenérskou otázkou s ohledem na konec aktuálně platného kontraktu Petriho Kettunena v únoru 2021.

„Zvažovali jsme různé varianty i s ohledem na to, že kouč Kettunen měl od února nastoupit do nového zaměstnání ve Finsku. Nakonec jsme se ale po společné diskuzi, vyhodnocení si fungování v posledních měsících a s přihlédnutím k pozitivní atmosféře v týmu dohodli na prodloužení stávající smlouvy do mistrovství světa v roce 2021,“ uvedl předseda reprezentační komise Václav Culka. 

Kettunen tak povede český reprezentační tým i do druhého šampionátu. „Od první chvíle, kdy bylo jasné, že se mistrovství světa bude posouvat, jsem chtěl u týmu zůstat a dokončit to, na čem společně už několik let pracujeme,“ potvrdil reprezentační trenér svůj zájem. 

Aby mohl u českého národního týmu pokračovat, musel se vzdát své plánované pozice ve finském Eerikkilä Sport, kde měl na plný úvazek působit od února. „Je pravda, že jsem si musel vybrat. Mým hlavním zájmem bylo ale pokračovat u české reprezentace, tomu jsem vše uzpůsobil. Cítím z týmu obrovskou chuť, šanci na společný úspěch a těším se na společný rok,“ dodal Kettunen. 

Rozhodnutí o přípravě na přesunuté MS pod vedením Petri Kettunena schválily jak Komise reprezentace a mezinárodního rozvoje, tak následně i výkonný výbor Českého florbalu. „Byl to logický návrh. Myslím, že reprezentaci možná čeká jeden z nejtěžších roků z hlediska společné přípravy. Je možné, že první větší herní akce může národní tým čekat třeba až na podzim. Petri ale hráče dobře zná a věřím, že tým bude moci v čele s trenérem Kettunenem bojovat o medaile na šampionátu v roce 2021,“ komentoval pokračování finského kouče u reprezentace také prezident Českého florbalu Filip Šuman.

„Chtěl bych Petrimu především poděkovat za vstřícné jednání, které jsme vedli od počátku září. Z práce, kterou s nově složeným týmem od ledna odvedl, máme dobrý pocit, i když na ostrý test proti top týmům ještě nedošlo. Navíc máme i velmi pozitivní zprávy ohledně fungování a atmosféry na soustředěních i v utkáních a chceme dát tomuto týmu a nově tvořenému jádru prostor pro další práci,“ vyjmenoval Culka hlavní důvody, kvůli kterým se Český florbal rozhodl smlouvu s Kettunenem prodloužit.

S prodloužením spolupráce s aktuálním koučem je spokojený také kapitán Patrik Dóža. „Při ohlášení odložení mistrovství světa jsme byli všichni zklamaní. S pokračováním Peteho a posunem na prosinec 2021 získal náš mladý tým rok přípravy navíc. Toho se pokusíme maximálně využít. Věřím, že budeme příští rok na šampionátu úspěšní,“ pronesl.

Kettunen se nyní bude zabývat složením realizačního týmu. „Se všemi stávajícími asistenty jsem ve spojení a společně řešíme, zda budou moci pokračovat u české reprezentace s ohledem na své na své plánované závazky,“ upřesnil hlavní trenér další kroky.

Obrázek