{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

NA TAKOVOU ÚROVEŇ ZÁPASŮ NEJSME Z LIGY ZVYKLÍ, SHODUJÍ SE TRENÉŘI

Obrázek ke článku
9. 10. 2017

Letos patří koruna už počtvrté v historii mistrům z Falunu. Chodovu chyběl kousek, aby otočil semifinále s Finy, naopak hráčky Tigers obsadily pouze páté místo po prohře s Turku. Jaké jsou dojmy obou trenérů, kteří se se svými týmy vracejí zpět do České republiky?

Chodov se před rokem představil na Champions Cupu ve švédském městě Borås, kde před 319 diváky sestřelil norský Greåker 8:4. Na letošním turnaji postoupil stejným výsledkem, akorát proti hráčům z Jižního Města stál několikanásobný vítěz německé soutěže a na tento souboj přihlíželo o tisíc fanoušků více. Ve čtvrtfinálovém duelu se po roce prosadili Martin Koutný a Dan Kašovský. Svěřenci Davida Podhráského však další den padli finskému Classicu, jemuž dokázali zavařit, ale nakonec zvítězily bohaté zkušenosti Finů.

S přípravou pomáhal i reprezentační trenér

„S Classicem nám utekl začátek. Od druhé třetiny jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem. Nechybělo moc, abychom vyrovnali, ale své možnosti jsme nevyužili. Soupeř nám ukázal svou kvalitu a po pátém gólu si výsledek už pohlídal,“ říká s odstupem času vůdce chodovské střídačky, jemuž podobná úroveň v české lize chybí. V utkání s Němci dostali příležitost i mladší hráči: „Pro ně to jsou neocenitelné zkušenosti a věřím, že nás všechny to o kousek zase posune,“ dodává David Podhráský.

Finské prostředí zná nejlépe trenér mužské reprezentace, jenž neváhal a chtěl svými informacemi pomoct pražskému klubu k přemožení Classicu. „Určitě nám dost pomohl. Měli jsme schůzku v Praze, kde nám představil silné stránky mužstva a vlastnosti jednotlivých hráčů.“ Pár hodin před samotným zápasem ještě trenéři Chodova a českého výběru debatovali o různých možnostech. „Každopádně mu patří náš dík,“ plyne z úst staršího z bratrů Podhráských.

Mladý tým Tigers skončil pátý

Mnoho českých fanoušků doufalo, že v semifinále uvidí oba týmy. Po dramatické bitvě se musely florbalistky Tigers smířit s tím, že v sobotu budou hrát pouze o konečné páté místo. Proti TPS totiž neudržely dvoubrankový náskok a v nájezdech je v poslední sérii pokořila Milla Ranne. „I když to tak možná nevypadá, máme hodně mladý tým. V obraně nám hrají holky ročníku 1998, které toho moc za sebou ještě nemají, takže si myslím, že si tady vyzkoušely jeden nebo dva zápasy pod tlakem a že jim to určitě něco dalo,“ konstatuje Markéta Šteglová.

Trenéři obou hlavních kategorií se shodli, že potřebují hrát těchto duelů více. „V lize jsme teď měli pouze Vítkovice a jenom takovými zápasy se budou holky zlepšovat. Snad nás i ty ostatní týmy prověří a budeme se zlepšovat společně s celým českým florbalem,“ věří hlava pražské kabiny.

Tygřice proti Norkám podaly lepší výkon a proměňovaly daleko více šancí. „I když nechci nijak snižovat kvality soupeře, tak byl zcela jiný než Finky. I tak jsme nemohli vypustit jediný souboj. V pasáži, kdy jsme hráli špatně, jsme hru uklidnili a změnili styl obrany. Pak už jsme Sveivu zamkli a holky si vyzkoušely pár nových věcí,“ prozradilo klíče k úspěchu trenérské duo Tigers.

Obrázek