{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NA ZÁVĚR EFT PROHRA SE ŠVÝCARKAMI PO NÁJEZDECH

Obrázek ke článku
29. 4. 2018

Naději na vítězství nad Švýcarskem a šanci na odplatu za zápas o bronz z posledního mistrovství světa držely české reprezentantky až do posledního momentu. Rozhodly až nájezdy, ve kterých byla úspěšná jediná švýcarská střelkyně a rozhodla o vítězství svého týmu 4:3pn. 

Poslední utkání odehrály české reprezentantky ve finském Nurmijärvi s neoblíbenými Švýcarkami, na které si mnohé hráčky živě vzpomínají ještě ze zápasu o třetí místo na mistrovství světa v Bratislavě. Oba týmy měly za sebou těžká utkání, Češky se v sobotu večer utkaly proti domácím Finkám, Švýcarky zase do posledních minut bojovaly o vítězství nad Švédkami.

Oba celky se dostávaly do dobrých šancí, dvě gólové příležitosti měla například Tereza Hanzlíková. Šanci na otevření skóre měly reprezentantky po vyloučení Fluriny Martiové, přesilovka se ale nepovedla podle jejich představ. První střelkyní byla až Martina Řepková, která poslala Češky do vedení po přesné střele do protipohybu švýcarské gólmanky.

Oproti předchozím dvěma zápasům se hráčkám lépe dařily kombinace a přihrávky, stejně tak více fungovala komunikace na hřišti. „Ten švýcarský styl nám trochu víc sedí, většinou spolu hrajeme o bronz, tak už víme, co od sebe čekat. Jako tým jsme hrály svůj třetí zápas, víc o sobě na hřišti víme a řekla bych, že to vypadalo moc dobře. Každý zápas jsme se tu zlepšovaly,“ řekla o sehranosti týmu střelkyně české branky Martina Řepková.

Ve druhé třetině přidaly další dvě branky HanzlíkováMartinákovou, od Švýcarek ale přišla stejná odpověď, jednu z branek vstřelily soupeřky dokonce ve vlastním oslabení. „Přesilovkám se moc nevěnujeme. Přeci jen, teď se tady snažíme dávat ten tým a jednotlivé pětky dohromady. Ta přesilovka se řeší spíše až těsně před mistrovstvím světa, ale samozřejmě je špatně, že z toho dostáváme góly. Zkoušely jsme různé varianty a věřím, že později se v tom zlepšíme,“ komentovala Martina Řepková přesilovky.

Výrazným aspektem utkání byla tvrdá hra soupeřek, které se nebojí hrát do těla, leckdy až za hranicí faulu. „Po začátku jsme se lehce otrkaly a začaly jsme hrát na podobné hraně jako Švýcarky, ale samozřejmě je to nepříjemné, protože na to z naší ligy nejsme zvyklé. Ale rozhodující faktor to určitě nebyl,“ doplnila Řepková.

Třetí třetina byla dlouho vyrovnaná, velké šance měly hlavně Švýcarky, ale jednou trefily pouze tyč a podruhé minuly branku. Bezmála tři minuty do konce utkání nařídili finští rozhodčí kontroverzní nájezd po obranném zákroku Gabriely Tožičkové, Kristýna Horňáková ale švýcarskou střelkyni Corin Ruttimanovou vychytala a Češky musely bránit přesilovku. V tom byl český tým úspěšný a základní část o vítězi tohoto vyhroceného utkání nerozhodla a následovaly rovnou nájezdy.

Úspěšnější byly nakonec Švýcarky, jediný a zároveň rozhodující nájezd vstřelila Michelle Wikiová. České reprezentantky tak odjíždí z Finska bez výhry, nově vytvořený mladý tým má ale podle Martiny Řepkové velký potenciál: „Z fungování nového týmu jsem nadšená. Je tady nový impuls, nová motivace, chuť hrát a vyhrávat. Nadšená jsem i z mladých holek, které sem přijely, protože hrály výborně, se vším se popraly a myslím, že máme dobrý cíl i směr. A doufám, že to bude ještě lepší.“

Obrázek