​​​​

NÁCHOD DOMA OPĚT NEZAVÁHAL, ROŽNOV SI PŘEKVAPIVĚ ODVEZL BODY Z TŘEBÍČE

22. 1. 2018

Sedmnácté kolo Národní ligy – skupiny východ nabídlo dominanci domácích celků. Pouze v jednom případě se radoval hostující celek. Náchod doma porazil Horní Suchou, Rožnov překvapil Třebíč a odvezl si tři body, Kopřivnice deklasovala Bystřici, Gullivers o své výhře nad Aligators rozhodli až v prodloužení, Opava zvítězila rozdílem třídy nad Žďárem a Telnice bez větších potíží porazila Havlíčkův Brod.

Florbalisté Náchoda potvrdili svou domácí neporazitelnost i v zápase proti Horní Suché, kterou porazili poměrně hladce 8:3. Náchod doma podlehl naposledy před osmi měsíci, kdy ještě v baráži o Národní ligu nestačil na Telnici. Od té doby si soupeři neodvezli z palubovce v Náchodě ani bod. Domácí si díky výhře upevnili svou vedoucí pozici v tabulce a naopak Horní Suchá bude muset v závěru základní části ještě hodně zabrat. Na play-off momentálně ztrácí dva body.

Velice vyhrocené utkání měli možnost sledovat fanoušci v Třebíči. Do sportovní haly si v sobotu večer našlo cestu přes sto dvacet diváků, což je na Národní ligu hodně pěkné číslo. Rozhodující pasáž zápasu přišla ve třetí třetině, kdy rozhodčí během dvou minut rozdali hned pět trestů, z toho jeden pětiminutový. Rožnov v nabídnuté přesilové hře odskočil do dvoubrankového vedení, čímž v podstatě rozhodl o svém vítězství. Marcel Pospíšil pak v poslední minutě pouze korigoval skóre na 5:6 z pohledu domácí Třebíče.

Hodně jednoznačný průběh mělo utkání mezi Kopřivnicí a Bystřicí nad Perštejnem. „Dnes jsme šli za vítězstvím od první minuty. Naší převahu se nám podařilo i gólově vyjádřit,“ konstatoval spokojeně po zápas hlavní trenér Kopřivnice Marek Jehlár. Domácí florbalisté v utkání zvítězili poměrem 13:2 a díky zaváhání Gullivers se dostali na čtvrté místo v tabulce. To hosté z Bystřice si připsali další porážku a již nemají žádnou možnost postoupit do play-off. Hattrickem se v zápase prezentoval Lukáš Vávra.

Brněnští Gullivers ztratili náskok v dobře rozehraném utkání a o jejich výhře nad Aligators Klobouky muselo nakonec rozhodnout až prodloužení. Domácí florbalisté vstupovali do závěrečné periody s dvoubrankovým náskokem, jenže Klobouky využily nabídnutou přesilovou hru a snížily na rozdíl jediné branky. Pět minut před poslední sirénou dostali možnost přesilové hry také domácí hráči Brna. Místo potvrzení vítězství ale přišla obdržená branka při vlastním oslabení a tedy i vyrovnání výsledku. Následné prodloužení rozhodl po minutě hry Václav Černoch, který se nemýlil z nařízeného trestného střílení. Klobouky si tak odváží z Brna hodně cenný bod a na play-off momentálně ztrácí čtyři body.

Opava na své palubovce nezaváhala a markantním rozdílem porazila Žďár nad Sázavou. „Trochu jsme se trápili v druhé třetině, ale pak jsme změnili obranu a zápas jsme si pohlídali,“ shrnul stručně trenér Opavy Robert Segeťa. Ještě dvě minuty před koncem druhé třetiny byl rozdíl ve skóre pouze jeden jediný gól. Poté se ale rozjel brankostroj domácích, který neměl konce. Opava nakonec přestřílela svého soupeře a především díky povedené třetí třetiny zvítězila 12:3. Důsledkem zaváhání Brna se Opava posunula na třetí místo v tabulce.

Poslední zápas kola a také jediné nedělní utkání se odehrálo ve sportovní hale v Tuřanech, kde své zápasy pravidelně hraje Telnice. Domácí se na svého soupeře dobře připravili a od úvodního hvizdu rozhodčího diktovali tempo hry. Telnice si nakonec pohodlně dokráčela k výhře 8:4. Hodně úctyhodný počin se povedl hostujícímu Tomáši Peškovi, který byl u všech branek svého týmu a zaznamenal tak dvě branky a dvě asistence. Telnice se stále drží na druhé pozici v tabulce a Havlíčkův Brod je momentálně předposlední.