​​​​

NÁCHOD, GULLIVERS I OPAVA POSTUPUJÍ DO SEMIFINÁLE PLAY-OFF

12. 3. 2018

Druhý víkend play-off přinesl hned tři postupující do play-off. Hráči Náchodu a Opavy ukončili své série v nejkratší možné době. Z postupu do další části play-off se radují také florbalisté Gullivers, kteří si sérii o jeden zápas protáhli. Vyrovnaný stav série panuje po víkendu mezi Kopřivnicí a Rožnovem. V play-down už skončila sezóna Žďáru, který porazil ve třech zápasech Bystřici. Série mezi Klobouky a Havlíčkovým Brodem je vyrovnaná.

Třebíč měla už při prvním zápase nůž na krku, neboť si z Brna přivezla stav 0:2 na zápasy. Velice vyrovnané utkání však dospělo až do nájezdů, ve kterých byli šťastnější domácí. Třebíč tak v prvním domácím zápase play-off zvítězila 7:6 po nájezdech. V nedělním střetnutí už domácí tolik štěstí neměli. Gullivers ve třetí třetině otočili vývoj zápasu a po výsledku 4:3 postupují do semifinále Národní ligy.

Ve velice ztížené situaci se nacházeli také florbalisté Horní Suché, kteří si podobně jako Třebíč přivezli z Náchoda výsledek 0:2 na zápasy. Také zde nerozhodlo utkání základních šedesát minut, a tak přišlo na řadu prodloužení. V tom se po necelých šesti minutách prosadit hostující Jan Světlík, který tak poslal Náchod do semifinále play-off. Pro Horní Suchou sezóna končí.

Ve třech zápasech ukončila sérii také Opava, která si na domácí palubovce poradila s Orlem Telnice 5:4. V utkání opětovně zářil Štěpán Kostolány, který si svou formu načasoval pro play-off ideálně. V zápase si bývalý hráč Vítkovic připsal jednu branku a hned dvě asistence. PEMA se v semifinále play-off střetne s Náchodem, tedy vítězem základní části.

Hodně blízko k postupu měli florbalisté Kopřivnice, kteří první duel v Rožnově dotáhli až do prodloužení. V tom byli ale domácí šťastnější. Po rychlém protiútoku se prosadil Filip Kristek, který tak vykřesal naději pro Rožnov. Druhé utkání bylo z pohledu Rožnova pod Radhoštěm nejpovedenější v sérii. Sršni vyhráli 7:3 a série se tak za vyrovnaného stavu přesouvá zpět do Kopřivnice.