​​​​

NÁCHOD PROHRÁL S NEJVĚTŠÍM SOUPEŘEM O VEDENÍ V TABULCE

9. 10. 2017

Situace na čele tabulky začíná být poměrně zamotaná. Východní skupinu Národní ligy i po čtyřech kolech vede Náchod, nicméně Kopřivnice na druhém místě zůstává pozadu pouze vinou horšího skóre.

Náchod poprvé v sezóně výsledkově zaváhal. V první a druhé třetině s Kopřivnicí byl herně horším týmem a podlehl svému soupeři 3:6. I když Primátor udržel postavení na nejvyšší pozici, právě Vikings jej bodově dorovnali. „Naše vítězství zajistil vynikající výkon brankaře a to, že jsme dávali góly v ten nejvhodnější okamžik,“ sdělil domácí trenér Marek Jehlár.

Třetí místo patří Bystřici nad Pernštejnem, která odehrála úspěšný duel na půdě žďárských Hippos. Hostům k zisku tří bodů výrazně pomohlo příznivé skóre úvodního dějství 3:0. Vydařeného vstupu do střetnutí naopak nevyužili Gullivers Brno. Po ztrátě tříbrankového náskoku utrpěli porážku 5:6 v prodloužení s Rožnovem. „Určitě nevyhrálo lepší mužstvo. Zápas rozhodla především produktivita a zkušenosti protivníka,“ přiblížil kouč Brňanů Jiří Bořecký.

Orel Telnice získal nad Aligators Klobouky první vítězství v letošním ročníku. Souboj celků z dolní části tabulky skončil 6:4. Cennou výhru mají také Snipers Třebíč, kteří během poslední fáze utkání obrátili z 4:7 na 9:8. V horní polovině soutěže pak uhájili pátou příčku florbalisté Havlíčková Brodu s přispěním hattricku Radima Vlka proti Opavě.