{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​

NADACE HAIMA NA SFL: POMOCI DĚTEM MŮŽETE I VY!

Obrázek ke článku
19. 6. 2021

Již v neděli odstartuje další série florbalové tour pod názvem Street Floorball League. Kromě skvělé zábavy můžete pomoci i dobré věci a přispět na konto nadace Haima, která pomáhá dětem s onkologickým onemocněním k návratu do běžného života.

Street Floorball League bude mít letos šest zastávek. Ta úvodní bude v Pardubicích, postupně pak zavítá i do Ústí nad Labem, Prahy, Brna, Ostravy a Českých Budějovic. Tam všude budete moci přispět na dobrou věc.

Jak? Prostým vhozením zálohovaného kelímku do speciálního boxu můžete zmíněnou zálohu věnovat organizaci Haima, která pomáhá dětem s onkologickým onemocněním se začlenit zpět do normálního života. „Pro děti máme připravený letní tábor, kde mají spoustu různých sportovních aktivit. Letos jsme mezi ně zařadili více i florbal, který si děti mohou zahrát a naučit se ho,” popisuje Petra Dvořáková z Haimy.

Co se týče aktivit, tak nezůstává jen u letních táborů. „Krom toho pro děti pořádáme nejrůznější výlety, které jsou přizpůsobené jejich zdravotním možnostem. Děti, které podporujeme, jsou v různé fázi léčby a po léčbě, kdy se zařazují v rámci rehabilitace zpátky do běžného života,” doplňuje.

Projekt týkající se Street Floorball League je dalším kamínkem do mozaiky spolupráce Českého florbalu v nadací s nejdéle fungující organizací v ČR, která se zaměřuje na pomoc dětem s hematoonkologickým onemocněním. „Nesmírně si toho partnerství považujeme. Český florbal pochopil, co naše děti opravdu potřebují a jak je pro děti těžké se vrátit zpět do života,” těší Dvořákovou.

Vzájemná spolupráce neprobíhá jen na úrovni materiálního zajištění. „Nedostáváme plyšáky a hračky, ale když florbalisté přijedou za dětmi na letní tábor nebo jinou z akcí, tak se jim věnují a berou je jako kamarády a sobě rovné. Děti pak mají pocit, jakoby neměly žádné zdravotní trable a že se vrací do skutečného života. To je nejvíc, co děti mohou dostat. Mnohonásobně víc, než jakákoliv hračka,” říká Dvořáková s úsměvem.

Ta zároveň přiblížila další plány v rámci spolupráce mezi Haimou a Českým florbalem. „V září probíhá Den dětské onkologie, který bude v Praze na Ladronce, na který přijíždějí všichni naši partneři. Pořádáme tam aktivity nejen pro děti, ale i pro veřejnost,” zmiňuje jednu z akcí, kde bude mít florbal zastoupení.

A chystá se i zapojení florbalových fanoušků v průběhu sezony. „Chtěli bychom pokračovat v projektu dětské onkologie Zlatá stuha, v rámci nějž se za sebe navazují konce zlaté stuhy, kterou si může koupit každý. S florbalem rozvíjíme projekt, kdy by si fanoušci mohli na zápasech v průběhu celé sezony kupovat kousky zlaté stuhy a tím nám pomohli,” uzavírá Dvořáková.

​​

Obrázek