{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​​​​

NADCHLA NÁS OTEVŘENOST KLUKŮ Z PRAHY, CHVÁLILI SVÉ HOSTY V SOKOLOVĚ

Obrázek ke článku
28. 12. 2017

Západní Čechy jsou co do počtu florbalových klubů a registrovaných hráčů jednou z nejmenších oblastí českého florbalu. Jenže časy se postupně mění a konkrétně Karlovarský kraj s mnoha nádhernými nejen lázeňskými městy je důkazem toho, že i zde se sport s děrovaným míčkem rozmáhá. Pomáhají tomu i projekty jako je Tour de Club. Ve svém dalším pokračování zamířila do Sokolova. A právě odtud je i další reportáž.

V rámci objektivity, nadhledu, nestrannosti a odlišnosti pohledů se pokaždé snažíme získat pokud možno tři názory zástupců zainteresovaných klubů. V Sokolově se to podařilo. Trenér, organizátor i zástupce rodičů ochotně odpověděli.

Tentokrát začneme trochu netradičně pohledem rodičů. Ty zastupoval Martin Hofer. A svou odpovědí potvrdil, že byli Sokolovští za možnost uspořádat Tour vděční. „Za rodiče mohu říci, že by takových akcí mohlo být během roku ještě víc. Moc pěkné zpestření tréninku. Děti se na akci dlouho těšily a užily si ji,“ pochvaloval si.

Nyní se přesuneme k samotné organizaci a motivaci účastníků. Ta je totiž často tím rozhodujícím, co předcházím pozdějším krásným zážitkům. Funguje to tak totiž nejen ve florbale, ale vlastně i v životě. „O Tour jsme se dozvěděli na zasedání regionálního výkonného výboru někdy v červnu, avšak já osobně jsem už měl o tomto projektu podvědomí z dřívější doby z webových stránek Českého florbalu a z informačních emailů od hlavního metodika Máry Chlumského. A co nás motivovalo k přihlášení? Těch bodů bylo několik. Hlavně nám šlo o trenéry. Přivítali jsme tuhle zajímavou formu vzdělávání. Chtěli jsme, aby se posunuli někam dále a zároveň získali nový náboj pro svou práci,“ popisoval úvodní kroky manažer klubu Filip Sivák.

Jedním z cílů akce je i prohloubení určité regionální sounáležitosti s lokálními florbalovými osobnostmi. Jenže Karlovarsko svého superligového zástupce nemá. A tak se čekalo, kdo do města s dravcem ve znaku dorazí. „Přijeli k nám tři kluci, konkrétně Milan Garčar, Martin Forman a Jakub Menhart. Všichni naprosto super, otevření. Byla s nimi úžasná spolupráce,“  liboval si.

Celá akce by měla mít i mnohonásobný přesah. Jedním z klíčových bodů, které chce předvést, je samotné sestavení tréninkové jednotky, její průběh a rozdělení. A to v naprosto ideálním případě.

 „Průběh u nás byl následující. Před tréninkem proběhla diskuse s trenéry. Proběhla skvělá rozcvička pod vedením Garyho. Pak si kluci rozdělili hráče i naše trenéry na tři party. Super. Poté probíhala řízená hra, do které se zapojili i kluci z Prahy, což byla pro naše hráče obrovská motivace. Na závěr protažení, připomenutí informací z tréninků, zpětná vazba. A pak oblíbené focení a autogramiáda plus trenérská diskuze,“ shrnul průběh organizátor projektu.

„Skutečnost, že se malí hráči mohou setkat s jinými trenéry, navíc takovými osobnostmi ze Superligy či reprezentace, je velkou motivací. Jsem moc rád, že se podobné akce konají a doufám, že budou pokračovat,“ chválil projekt trenér Robert Pitoňák a pokračoval:

„Za sebe mohu říct, že je skvělé vidět, jak pracují s dětmi trenéři, kteří se této činnosti věnují několik let. Je to inspirace v mnoha oblastech. Projekt bych určitě doporučil i ostatním klubům, které mají nějakou vizi, chtějí se posouvat a zvětšovat klubovou strukturu,“ doplnil.

V závěru na něj navázal také hlavní organizátor. Zajímal nás totiž celkový ohlas této akce, a to nejen z pohledu organizátorů či trenérů, ale i přítomných dětí. Pro ty se totiž tento projekt dělá především.

„U hráčů byl znatelný obrovsky pozitivní ohlas. Nemohli se dočkat už x týdnů dopředu. Trenéři byli pro změnu nadšení z nových cvičení a následnou otevřeností kluků z Prahy v závěrečné diskusi, pak také z navázání spolupráce do budoucna - náš trenér by se chtěl jet podívat na nějaké tréninky na Bohemku. Ohlas u rodičů těžko soudit, jelikož i přes velkou propagaci jich mnoho nedorazilo, ale jinak také pozitivní,“ zakončil další souhrn spokojený Filip Sivák.

Obrázek