{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NÁKUP NA FANSHOPU POMŮŽE ROZESMÁT DĚTSKÉ ONKOLOGICKÉ PACIENTY

Obrázek ke článku
23. 4. 2020

Možností jak v současné nelehké době pomoci různým znevýhodněným skupinám obyvatel je mnoho a zároveň je radost sledovat, jak hojně se tyto možnosti napříč všemi oblastmi denního života daří využívat. Český florbal se na základě dlouhodobé spolupráce s organizací HAIMA snaží alespoň trochu ulehčit situaci onkologickým pacientům nyní nově i skrze Fanshop Českého florbalu.

Český florbal a Haima CZ

Dětský úsměv už je hlavním motivem spolupráce Českého florbalu a organizace Haima CZ dlouhodobě. Původní projekt s podtitulem „Tento zápas se neprohrává!“ se rozběhl v průběhu předčasně ukončené sezony. Klade si za cíl upozorňovat na fakt, že většina dětských onkologických pacientů se uzdraví a po dočasných omezeních běžného života, která si vyžádá nemoc a její léčení, je připravena se vrátit do běžného života a společnosti. V případě dětí jde pak především o to zapojit je do dětských kolektivů, s čímž může florbal jakožto kolektivní sportem velmi oblíbený právě u mladších kategorií hodně pomoci. V rámci spolupráce s Českým florbalem a oddíly Superligy florbalu tak mohly vyléčené děti spolu se svými vrstevníky sledovat elitní české florbalisty v akci a mimo to si například zasportovat. Seznam utkání, která se objevila na programu této spolupráce, a další podrobnosti o ní najdete zde: https://www.ceskyflorbal.cz/neprohravame.

Jak může florbal pomoci nyní?          

Současná situace kolem pandemie nemoci COVID-19 si vyžádala předčasný konec florbalové sezony. Kvůli bezpečnostním opatřením, která ji provází, navíc musíme pod rouškami všech barev, tvarů a materiálů skrývat to, co je v současné situaci potřeba o to více – svůj úsměv.

V případě onkologických pacientů na cestě za uzdravením to navíc často není jen rouška, která jim brání v úsměvu. Jedním z nevyhnutelných příznaků léčby onkologických onemocnění může být bolestivé poškození ústní sliznice, která výrazně znepříjemňuje průběh i jinak úspěšně probíhající léčby.

Český florbal věnuje na nákup léku prostředky z nákupů na oficiálním Fanshopu

Situace není neřešitelná, ulevit bolavým ústům dokáže rozpustná tabletka  léku Caphosol, který však není onkologickým pacientům hrazen zdravotními pojišťovnami. Český florbal se proto rozhodl pomoci s náklady na tento lék, který dokáže alespoň na chvíli vrátit úsměv na tváře dětských pacientů ve chvíli, kdy je smích nejlepším prostředkem proti trudomyslnosti plynoucí ze situace, která dokáže být náročná i pro zdravé jedince.

Český florbal tak ve prospěch zisku prostředků na nákup tohoto léku v následujících měsících podpoří Haimu ze všech uskutečněných nákupů na Fanshopu Českého florbalu. Část peněz z uskutečněných objednávek tak poputuje přímo právě na nákup tohoto léku, který se k pacientům dostane právě díky spolupráci ČF a Haimy.

Kromě obvyklého sortimentu je nově na webu Fanshopu po vzoru dalších sportů nově k dispozici i rouška v designu Českého florbalu. Ta má napomoci v boji se šířením nemoci COVID-19 podobně, jako hojně rozšířené látkové roušky, na jejichž výrobu Český florbal poskytl materiál v podobě nevyužitých triček z minulých akcí. I nákupem této roušky z Fanshopu, stejně jako nákupem jakéhokoliv dalšího zboží v nejbližší době, přitom fanoušci přispějí na dobrou věc.

Obrázek