{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek

​​​​

NAPOTŘETÍ VÍTĚZNĚ! JUNIORKY PORAZILY ŠVÝCARSKO

Obrázek ke článku
3. 2. 2019

Česká juniorská reprezentace absolvovala své třetí klání národním týmem Švýcarska a po prohře a remíze  předešlých zápasů se dočkala také vítězství, když Češky soupeřky nenechaly ani jednou skórovat.

0 : 2
1. část
2. část
3. část
ProdlouženíOdehráno
0:00:10:1 -:-
Branky: 27. Kateřina Seemannová, 50. Kateřina Seemannová

Tým pod vedením Tomáše Martiníka stavěl na základech, které si vybudoval v předchozích zápasech. Klíčové bylo pro český tým nepustit soupeřky do zakončení, což se jim v neděli skutečně dařilo. Švýcarky za šedesát minut hry vyprodukovaly pouze čtyři střelecké pokusy, z nichž ani jeden neprošel, přes českou brankářku. Na druhé straně byly Češky střelecky několikanásobně aktivnější. Na švýcarskou branku poslaly patnáct střel a dva pokusy Kateřiny Seemannové se dostaly až za brankovou čáru. 

Český tým měl k dispozici hned tři přesilové hry, ale početní výhodu nevyužil ani jednou. Stejně tak švýcarský tým svou jedinou přesilovku neproměnil v branku. Proměnit dokázal až samostatné nájezdy, které následovaly po konci základní hrací doby.

Češky předvedly stoupající tendenci v utkáních se Švýcarském a domu vyrazily s bilancí jedné prohry z pátku, sobotní remízy a nedělního vítězství.

„Dneska od nás velmi dobrý výkon. Soustředěný, poctivý, odpracovaný. Škoda, že jsme se nedokázali více gólově prosadit, takto nám byly Švýcarky relativně celý zápas na dostřel,“ říká asistentka trenéra juniorské reprezentace Zuzan Jelínková. „Nicméně v obraně jsme zahráli dost slušně, dařilo se nám docela dobře eliminovat soupeřovy střelecké pokusy,“ chválí trenérka poctivou hru do obrany.

„Co nám dělalo problémy, byl vysunutý švýcarský presing, ke kterému se soupeř s postupujícím časem utkání uchýlil. Zpočátku nás tím dostával pod tlak, ale nakonec jsme se i s tím vypořádali, a zaslouženě si tak došli pro vítězství. Celý výkon pak podtrhlo čisté konto, o které se podělily obě gólmanky,“ pozitivně uzavírá Jelínková ohlédnutí za třetím duelem v Schaffhausenu.

Další reprezentační akce ženského juniorského týmu se bude konat po skončení ligových soutěží v dubnu na domácí půdě.


Obrázek