{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NÁRODNÍ VÝBĚR ČEKÁ TURNAJ V CHOMUTOVĚ - PRVNÍ HERNÍ I DOMÁCÍ AKCE

Obrázek ke článku
11. 4. 2019

Národní výběr U17 má za sebou další trénink. Ten proběhl v úterý v Praze na Děkance a trenéři po dvou devadesátiminutových jednotkách udělali závěrečnou nominaci na soustředění v Chomutově zakončené dvěma přátelskými zápasy.

Národní výběr se poprvé hromadně potkal na tréninku v březnu a dnes to byl jejich druhý společný trénink. „Začali jsme střelbou a hrou na malém prostoru, poté jsme se ale zaměřili především na hru 5 na 5. V první tréninkové jednotce jsme hráli do kompaktní obrany a v té druhé jsme zkoušeli hru pod tlakem a pres. Což znamená nácvik zatažené obrany a rychlého protiútoku, a naopak tlak na obranu, zisk a rychlé zakončení,“ popsal průběh tréninku hlavní trenér Matěj Klucho.

Ten byl s předvedeným výsledkem na hřišti velmi spokojen a své svěřence chválil. „Mělo to tempo a kvalitu. Klukům je od patnácti do sedmnácti, takže tam jsou pasáže tréninku, kdy musíme nějaké věci důrazněji připomenout znova, ale byl to opravdu super výkon.“

Ač se jednalo teprve o druhé setkání, trenéři odpoledne museli uzavřít nominaci a zúžit kádr na 20 hráčů a dva brankáře. „Samozřejmě jsme koukali na kvalitu a kondici hráčů, především jsme ale vybírali podle schopnosti hrát naši hru. Což znamená hrát, ať už mám míček, nebo ho nemám, ať útočím, nebo bráním. Jde tedy hlavně o prospěšnost hráče pro pětici na hřišti, schopnost vytvářet tlak a být agresivní při obraně,“ nastínil Klucho klíč vybírání hráčů.

Teď čeká národní výběr soustředění v Chomutově, které proběhne 23. – 25. dubna. To bude zakončené přátelskými zápasy s výběry Finska a Švýcarska. „Mimoflorbalový cíl je udělat z kluků jeden tým, naučit je spolu komunikovat a spolupracovat, což je náš velký problém. Zápasové cíle jsou hlavně ty, abychom hráli tu hru, kterou si řekneme. A věřím, že když to zvládneme, tak přijde i výsledek. Ten pro nás není hlavní. Fanoušci neuvidí žádné šachování s lajnami, ale samozřejmě uděláme vše pro to, aby ty výsledky byly,“ slibuje Matěj Klucho.

A fanoušci se v Chomutově mají na co těšit. Už dříve trenéři naznačili, že se chtějí prezentovat atraktivním a produktivním florbalem. „Nebudeme hrát beton a čekat na soupeře. Budeme bránit na své půlce, ale tam budeme hrát aktivně a chodit do soubojů,“ poodkryl taktiku videotrenér Michal Jedlička. V ideálním případě tak donutí soupeře k chybám a hráči budou okamžitě přecházet do rychlých protiútoků, které jsou podle všech trenérů v současné době velmi důležité.

Na historicky první zápasy národního výběru U17 se můžete podívat 25. 4. 2019 od 17:30 v Chomutově.

Nominace národního výběru U17 na turnaj v Chomutově:

Ondřej Pelech, Tatran Střešovice
Jakub Zavřel, FbŠ Bohemians

Jan Benko, TJ Znojmo
Matouš Burian, Black Angels
Martin Čermák, FBC Liberec
Jakub Dufek, Florbal Chodov
Štěpán Kaleta, 1. SC Vítkovice
Ondřej Kawulok, Florbal Ústí
Vojtěch Klápa, Tatran Střešovice
Marek Korych, Florbal MB
Lukáš Kučera, Sokol Pardubice
Tomáš Kuchyňa, KC Okříšky
Petr Majer, Florbal Chodov
Jan Malič, FbŠ Bohemians
Filip Molhanec, Kanonýři Kladno
Ondřej Papoušek, Tatran Střešovice
Matěj Pěnička, FbŠ Bohemians
Bohumil Piskáček, Tatran Střešovice
Lukáš Punčochář, Bulldogs Brno
Šimon Stránský, FBC Liberec
Matěj Vavroušek, Tatran Střešovice
Vojtěch Wiener, FBC Liberec

Obrázek