{{flash.get().title}}

{{flash.get().body}}

Obrázek


NAŠE HOLKY JSOU OBČAS JAKO STROJE. POTŘEBUJEME JEŠTĚ ZAPRACOVAT NA EMOCÍCH, MÍNIL PETR MIŠKO

Obrázek ke článku
20. 5. 2019

Již pouze pět dní zbývá do startu turnaje regionálních výběrů žákyň a dorostenek. A halou se určitě i v letošním roce ponese populární pokřik fanoušků „Ústecko-Liberecko hej hej hej“. Jedním z těch, kdo ho uslyší, bude bezesporu také Petr Miško. Ten dostal děvčata zpod Jizerských hor a Krušnohoří na starost. A jak sám říká, těší se do destinace, kde se hraje top florbal.

Severočešky patří každoročně k černým koním závěrečných turnajů. V letech, kdy jim vyjde ročník, řádí jako uragán a prohání největší favority. Během slabších ročníků se krčí mezi slabšími výběry. Letos vše naznačuje tomu, že by měla platit varianta jedna. „S přípravou jsem osobně velmi spokojen. A to jak s kvalitou tréninků, tak s docházkou hráček. Konkurence je poměrně velká a bylo na holkách vidět, že se chtěly o závěrečnou nominaci poprat,“ vysvětloval lodivod Miško.

Protože je příprava u konce a veškeré snažení už směřuje k závěrečnému turnaji, lze popsat i dosavadní trenérské dojmy z fungování týmu na trénincích i mimo ně. „Mám radost z toho, že se děvčata z výběrů potkávají v lize jako soupeřky a vážně si nic nedarují. Mimo hřiště ale mají spolu většinou dobré vztahy a hodně spolu komunikují. Zároveň mě těší, že se do užších výběrů dostaly hráčky z více klubů,“ pochvaloval si.

Ne vše je ale dokonalé. Miško hned dodal, na čem je třeba ještě zapracovat. „Z čeho jsem zatím trochu rozpačitý, je projevování emocí. Někdy jsou holky jako stroje. Potřebujeme, aby se trochu uvolnily a florbalem se bavily,“ naznačil jeden ze svých ostravských plánů.

Protože se velké finále blíží, nelze se nezeptat na to, jak se trenér na turnaj těší. „Absolvovali jsme závěrečný přípravný kemp. Teď už se soustředíme na finálový turnaj. Mám radost, že se podívám do nové destinace, kde se hraje top florbal. Z hlediska organizace bude vše jistě perfektně zmáknuté, abychom si všichni mohli turnaj užít.“

Nechybí ani závěrečný vzkaz. V podání Petra Miška vypadá následujícím způsobem: „Výběry jsou něco, co hráčky může posunout výš. A to ať už se na závěrečný turnaj dostanou, nebo ne. Rád bych, aby si hráčky vážily každého, kdo s nimi pracuje a kdo jim pomáhá. Od rodičů, přes trenéry v klubu, spoluhráčky až po babičku, která jim udělá svačinu a řekne, že jim drží palce,“ zakončil trenér severočeské reprezentace.

Obrázek